Jose Mourinho.Foto: Reuters/Scanpix
7. veebruar 2021, 23:09

Liigatabel artikli lõpus!

Jose Mourinho masendav seeria lõppes, ajalooliselt võimas Manchester City purustas Liverpooli

Kolm järjestikust Inglismaa kõrgliiga matši kaotanud Tottenham naasis lõpuks võidulainele. Pühapäeval saadi 2 : 0 jagu West Bromwich Albionist.

Tottenham kaotas järjepanu 1 : 3 Liverpoolile, 0 : 1 Brightonile ja 0 : 1 Chelsea'le. Mitte kunagi varem polnud Jose Mourinho juhendatav tiim jäänud punktita kahes järjestikkuses Premier League'i mängus.

Ka täna ei jõutud avapoolajal väravani, kuid lõpuks tõi Londoni tiimile kolm punkti nende kuulus ründepaar: 54. minutil skooris Harry Kane, neli minutit hiljem Heung-Min Son.

Manchester City purustas omakorda võõral väljakul 4 : 1 Liverpooli. Kaks väravat lõi võitjate kasuks Ilkay Gündogan, ühe lisasid Raheem Sterling ja Phil Foden. Kodumeeskonna tabamus kanti Mohamed Salahi nimele.

Ilkay Gundogan ja Bernardo Silva. Foto: Reuters/Scanpix

Tiitlikaitsja Liverpool on viimasest üheksast Premier League'i kohtumisest võitnud vaid kaks. Detsembri lõpus viigistati West Bromwichi ja Newcastle Unitediga, seejärel kaotati Southamptonile, viigistati Manchester Unitediga ja jäädi alla Burnleyle. Väikse lohutusena võideti vahepeal Tottenhami ja West Hami, kuid nüüd on kahes järjestikkuses kodumatšis alistutud Brightonile ja Manchester Cityle.

Manchesteri sinine tiim korraldab samal ajal jõudemonstratsiooni. Alates 19. detsembrist on nad vaid võitnud. Vastastele on tuul alla tehtud 14 järjestikkuses kohtumises. Mitte kunagi varem pole ükski Inglismaa kõrgliiga meeskond teinud kõigi sarjade peale kokku nii pikka võiduseeriat.

• vs. Liverpool 4 : 1

Õhtu viimases matšis sai Chelsea võõral väljakul 2 : 1 jagu Sheffield Unitedist. Võitjate kasuks skoorisid Mason Mount ja Jorginho.