Talisport

ANDRUS VEERPALU 50 | „Mõtlesin, kurat, kui see vend saaks normaalsetes oludes treenida...“ Eesti suusasangari tõus ja langus (5)

Kaspar Koort, 8. veebruar 2021 12:22
ILUSAD AJAD: Andrus Veerpalu krooniti kahel korral olümpiavõitjaks ja kahel korral maailmameistriks.Foto: AFP/Scanpix
Täna tähistab oma esimest juubelit Andrus Veerpalu. Kahekordse olümpiavõitja suur sünnipäev kuulutatuks asjaolude teistsugusel kulgemisel ilmselt vaat’ et rahvuslikuks pühaks, ent suusasangarit viimasel kümnel aastal saatnud dopingujamad on jätnud meie suusatamise kuldaegadel meest ümbritsenud aupaistest alles vaid riismed. Ent suure tähtpäeva puhul tasub ikkagi heita tagasipilk Veerpalu imeliselt kulgenud, kuid õnnetult lõppenud karjäärile.

1971. aasta 8. veebruaril Pärnus sündinud Veerpalu alustas suusatreeninguid 1983. aastal Johannes Toimi õpilasena. Kaks aastat hiljem asus ta õppima TSIKi Otepää filiaali, kus treeneriks oli Ene Aigro. TSIKI lõpetas Veerpalu 1990. aastal, misjärel jätkas suusatreeninguid Eerik Tammiku juhendamisel Pärnumaa Jõulu suusaklubis. Eesti koondisesse jõudes sai Veerpalu näpunäiteid Hain Kinksilt ja siis juba ka Mati Alaverilt endalt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.02.2021
Aivar Rehemaa õnnitleb Andrus Veerpalu juubeli puhul: see ei tohiks küll mingi kuritegu olla!
04.02.2021
Mart Soidro | Kümme aastat rahvuslikku häbi
27.01.2021
KIRJAVAHETUS PALJASTAB | Andrus Veerpalu suur mure enne Seefeldi dopinguskandaali lahvatamist: kas poeg Andreasel ei hakka dopingust paha?
25.01.2021
UUED DETAILID DOPINGUAFÄÄRIS: Alaveri hoolealused lobisesid uurijatele kõik välja. „Mati nägi minus potentsiaali ja tahtis aidata. Doping oli ainuvõimalik samm.“