Anett Kontaveit.Foto: EPA / SCANPIX
9. veebruar 2021, 09:32

Kontaveit jõudis Austraalia lahtistel teise ringi

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste avaringis valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitši (WTA 92.) tulemusega 7 : 5, 6 : 2.

Kohtumist kindla servigeimiga alustanud Kontaveidi jaoks saabus esimene kriitline moment kolmandas geimis, kui Sasnovitš läks murdega 2 : 1 ette. Aga eestlanna vastus oli stiilne ja konkreetne: ta võitis valgevenelanna pallingugeimi nulliga ja seadis jalule 2 : 2 viigi.

Näis, et avasett läheb vägisi kiiresse lõppmängu, kuniks Kontaveit suutis otsustaval hetkel hästi tõrjuda ja seti 7 : 5 enda kasuks kallutada.

Teine sett algas pahasti. Sasnovitš alustas murdega ja läks 2 : 0 juhtima. Ent see oli ka kõik. Kontaveit haaras punkt punkti haaval mängu üle kontrolli ja võitis ühe geimi teise järel. Valgevenelanna valas vahepeal viha reketi peale välja, kuid tulutult. Sett 6 : 2 ja mäng 2 : 0 Kontaveidile.

Nagu allolevast statistikast nähtub, tegi Sasnovitš liiga palju lihtvigu (32 Kontaveidi 10 vastu). Lisaks rääkis Kontaveidi kasuks esimese servi täpsus (74% vs. 65%).

Kohtumise statistika (kliki pildil):

Täpsemalt saab matšist ülevaate allolevast blogist.

See oli naiste kümnes omavaheline lahing, saldo on nüüd 5 : 5 viigis.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit Briti tennisisti Heather Watsoniga (WTA 60.), kes alistas avaringis tulemusega 7 : 6 (4), 7 : 6 (3) tšehhitari Kristyna Pliškova (WTA 73.).

09:31
Mart Treial

Tehtud! Tundus, et Sasnovitš oli juba enda servigeimi alguses murtud. Igatahes vormistas Kontaveit teise matšpalliga võidu ja pääsu järgmisesse ringi. 7 : 5, 6 : 2 võit. Hea töö, Anett!

09:29
Mart Treial

Napikas! Sasnovitšil oli kasutada kolm murdepalli, kuid Kontaveit päästis kõik ära ja asus 5 : 2 juhtima. See tähendab, et eestlanna on võitnud neli geimi järjest ja on geimi kaugusel Austraalia lahtiste teisest ringist.

09:25
Mart Treial

Kontaveit on soonel! Ta asus kiirelt 40 : 0 juhtima ja realiseeris lõpuks kolmanda murdepalli 4 : 2 eduks. Sasnovitš elas vahepeal viha reketi peale välja. Kas vastane ilmutab murdumise märke?

09:21
Mart Treial

Head uudised! Kontaveit võttis murde tagasi ja hoidis seejärel ka oma servi, nii et 1 : 2 kaotusseisust on saanud 3 : 2 edu.

09:14
Mart Treial

Hästi! Kontaveit võitis servigeimi nulliga – 1 : 2.

09:10
Mart Treial

Kahjuks Kontaveidil ei õnnestunud seekord kohe vastu murda, tal oli küll üks murdepall, ent Sasnovitš sundis ta eksima ja kallutas lõpuks geimi enda kasuks. 2 : 0 valgevenelannale.

09:05
Mart Treial

Ai-ai! Paha algus. Sasnovitš realiseerib teise murdepalli ja asub setti 1 : 0 juhtima.

09:02
Mart Treial

Kontaveit alustab ka teist setti servigeimiga. Loodetavasti lisas avaseti võitmine eestlannasse enesekindlust.

08:58
Mart Treial

SUPER! Kontaveit murrab otsustaval hetkel valgevenelanna servi ja sellega kogu seti 7 :5.

08:55
Mart Treial

Vahelduseks pisut pikem geim, aga Kontaveit saab selle kätte. 6 : 5.

08:51
Mart Treial

5 : 5! Sasnovitš võtab pallingugeimi nulliga ära.

08:48
Mart Treial

Asi kisub vägisi kiire lõppmängu suunas. Kontaveit võidab heade pallingute toel kiirelt servigeimi ja asub omakorda 5 : 4 ette.

08:47
Mart Treial

Pingeline geim, aga Sasnovitš kallutab selle kahe ässa toel enda kasuks – 4 : 4.

08:42
Mart Treial

Kontaveit lõpetab servigeimi ässaga – 4 : 3.

08:39
Mart Treial

Valgevenelanna kontrollib servigeimi kenasti, taas viik – 3 : 3!

08:35
Mart Treial

Sasnovitš tegi küll paar head tõrjet, aga Kontaveit hoiab pallingugeimi ära – 3 : 2!

08:32
Mart Treial

Vau! Kontaveit murrab suurepärase tõrjemängu abil kohe vastu. Nulliga! 2:2.

08:30
Mart Treial

Ai! Sasnovitš realiseerib mängu esimese murdepalli ja asub setti 2:1 juhtima.

08:28
Mart Treial

1:1! Sasnovitš võidab sisuliselt sama kindlalt oma servi ja tasakaalustab matši.