Korvpall

PÕNEV: selgus korvpallikoondise koosseis otsustavateks valikmängudeks 

Toimetas Eigo Kaljurand, 12. veebruar 2021 13:37
Sander Raieste liitumine on endiselt küsimärgi all.Foto: Martin Ahven
Eesti meeste korvpallikoondis peab 2022. aasta EM-valiksarja otsustavad kohtumised 19.-22. veebruarini Venemaal Permis. Jukka Toijala valikusse kuulub 15 mängijat ja võimalusel oodatakse rahvusmeeskonnaga liituma ka Sander Raiestet.

Eestlaste koosseis eelseivatel EM-valikmängudel: Kristian Kullamäe, Sten Sokk, Rait-Riivo Laane, Märt Rosenthal, Rain Veideman, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar ja Mihkel Kirves.

Samal teemal

Vigastustega jäävad eemale Siim-Sander Vene, Martin Paasoja, Kristjan Kitsing ja Siim-Markus Post. Samuti ei liitu rahvusmeeskonnaga USA-s Arizona Ülikooli särgis NCAA hooaega alustanud mängjuht Kerr Kriisa. Saimon Sutt jääb kõrvale terviseprobleemide tõttu.

„Loomulikult on kahju, et mitmed olulised mängijad otsustavas faasis koondist aidata ei saa, kuid see on hea võimalus noortel ennast tõestada. Liidriomadusi on selles koosseisus päris mitmel mehel. Kindlasti toob uut hingamist ka Maik-Kalev Kotsari naasmine,“ kommenteeris rahvusmeeskonna peatreener Toijala.

Sander Raieste liitumine on endiselt küsimärgi all. Tema koduklubi Baskonia läheb päev enne Itaaliaga kohtumist Euroliiga mängus võõrsil vastamisi Moskva Himkiga. Teada on, et Raieste ise on väga motiveeritud koondisega ühinema, kuid suhtlus klubiga pole olnud kergemate killast. „Täit kindlust Raieste lisandumise osas täna veel ei ole. Loodame parimat ja ootame teda kuni viimase hetkeni Permi,“ lisas Toijala.

Peatreeneri sõnul on vastaste skautimine ja eeltöö tänaseks tehtud, väikese eelise mängib kätte ka mulli ajakava - Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtuvad omavahel 18. veebruaril. „Suures pildis me teame, mis meid ees ootab ja neljapäevane mäng Itaalia ja Põhja-Makedoonia vahel annab võimaluse vastaste mängupilti detailsemalt analüüsida. Kõik kolm mängu saavad olema füüsilised ja intensiivsed. Peame olema selleks valmis.“

Kuna koduses Tallinna mullis jäi eestlastel koroonaviiruse tõtu Põhja-Makedooniaga mängimata, seisab koondisel eesolevas aknas ees kolm kohtumist – esmalt Itaaliaga (19.02), siis Venemaaga (21.02) ning päev hiljem makedoonlastega (22.02). 

Hetkel paikneb Eesti C-alagrupis 1 võidu ja 2 kaotusega kolmandal positsioonil. EM-finaalturniirile pääsevad iga grupi kolm esimest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee