KURB LAUPÄEV | Mõlemad eestlannad langesid Austraalia lahtistel konkurentsist

Ohtuleht.ee, 13. veebruar 2021 11:40
Anett Kontaveit Austraalia lahtiste kolmandas ringis.Foto: DAVID GRAY/Scanpix
Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel oli täna mängupäev nii Kaia Kanepile (WTA 65.) kui Anett Kontaveidile (WTA 22.). Kahjuks langesid mõlemad eestlannad kolmandas ringis konkurentsist.

Kanepi pidas maratonmatši

Kanepi kohtus naiste üksikmängu kolmandas ringis Horvaatia esindaja Donna Vekiciga (WTA 33.), kellele tuli alla vanduda numbritega 7:5, 6:7(2), 4:6.

Tasavägiselt kulgenud esimeses setis toimus esimene murre alles seti lõpus, kui 6:5 juhtinud Kanepi suutis võita nii Vekici servigeimi kui kogu seti numbritega 7:5. Teises setis oli eestlanna oma servigeimi järel 1:0 ees ja suutis edu suurendada, kui murdis kohe järgmises geimis Horvaatia naise servi. Seisul 5:4 oli Kanepil kasutada matšpall, kuid kahjuks ei suutnud ta seda ära realiseerida ja seti saatus otsustati hoopis kiires lõppmängus. See kuulus kindlalt 2:7 Vekicile.

Kolmandas setis suutsid mõlemad naised üksteise servi murda, kuid kokkuvõttes kallutas tasavägise kaks tundi ja 36 minutit kestnud matši viimase geimi seisuga 6:4 enda kasuks just Vekic.

Kaia Kanepi. Foto: Jason Heidrich/Scanpix

Kanepi lõi täna seitse serviässa, Vekic neli. Topeltvigu sai eestlanna kirja kolm, maailma 33. reket omakorda neli. Lihtvigasid tegi Kanepi 44 Vekici 33 vastu. Esimest servi suutis eestlanna sisse lüüa 56protsendiliselt, Vekici vastav number oli 67%. Murdepalle oli Kanepil kasutada seitse ja ta realiseeris neist 3, Vekicil oli murdepalle lausa 17, kuid ära kasutas ta neist vaid neli.

Kontaveit vandus alla ameeriklannale

Anett Kontaveit kohtus täna ameeriklanna Shelby Rogersiga (WTA 57.), kellelt tuli paraku vastu võtta 4:6, 3:6 kaotus.

Eesti esireket alustas maailma 57. naise vastu hästi, kui suutis kiirelt teha murde ja oli avasetis 3:0 juhtimas. Paraku andis eestlanna seejärel kaks korda oma servi ära ja ameeriklanna vormistas avaseti võidu numbritega 6:4.

Teises setis suutis Rogers kiirelt Kontaveidi servi murda ja kokkuvõttes tuli meie esinumbril vastu võtta seti kaotus numbritega 3:6.

Ässade ja topeltvigade osas jäid Kontaveit ja Rogers viiki: mõlemad said kirja ühe serviässa ja kolm topeltviga. Ka esimest servi lõid mõlemad sisse sama ehk 52 protsendiga. Murdepalle oli Kontaveidil vaid üks ja selle ta realiseeris, ameeriklanna kasutas kümnest murdepallist ära neli. Kontaveit tegi 21 lihviga, Rogers 27.

11:38
Kadi Parts

ONGI KÕIK. Kontaveit annab oma servi ära ja kaotab matši Rogersile 4:6, 3:6.

11:35
Kadi Parts

Rogers on oma servil ülikindel ja on nüüd seisul 5:3 vaid ühe geimivõidu kaugusel edasipääsust

11:33
Kadi Parts
Anett Kontaveit. (DEAN LEWINS/Scanpix)
11:32
Kadi Parts

Kontaveit jätab Rogersi oma servigeimis nullile, eestlanna poolt on seis nüüd 3:4

Kadi Parts
Anett Kontaveit Austraalia lahtiste kolmandas ringis. (DAVID GRAY/Scanpix)
10:54
Kadi Parts

Kontaveit ei suuda oma servi hoida ja annab selle ära, Rogers on nüüd juhtimas 5:4 ja hakkab servima geimivõidu peale.

10:50
Kadi Parts

Rogers hoiab oma servi ja seis on 4:4 viigis.

Kadi Parts

Kontaveit ei anna oma servil vastasele ühtegi punkti ja juhib esimeses setis 3:0

10:24
Kadi Parts

Kontaveit murrab Rogersi servi ja asub juhtima 2:0

10:20
Kadi Parts

Kontaveit servib esimesena ja kuigi Rogersil on murdepunkti võimalus, tuleb eestlanna seisust välja ja hoiab oma servi. Seis Kontaveidi poolt vaadates 1:0.

Kadi Parts
Anett Kontaveit Austraalia lahtiste teises ringis. (Hamish Blair/Scanpix)
10:00
Kadi Parts

Kell on vaikselt saanud kümme, aga mängijaid veel platsil pole, seega läheb matši alguseni veidike aega.

09:45
Kadi Parts

Kell hakkab saama 10 ja peagi peaks algama Kontaveidi-Rogersi matš.

06:37
Kadi Parts

Eesti tennisenaiste mängud pole aga tänaseks läbi, sest kella 10st peaks väljakule tulema meie esireket Anett Kontaveit.

06:31
Kadi Parts

Vekicile võit numbritega 5:7, 7:6(2), 6:4

06:30
Kadi Parts

Kanepi ei jõua korralikult pallini ja Vekicile punkt, mis annab talle kolmanda seti ja kogu matši võidu

Kadi Parts

Vekic lõpetab oma servigeimi ässaga ja asub juhtima, Kanepi poolt on seis 4:5.

06:21
Kadi Parts

Ka eestlanna hoiab servi, viigiseis 4:4.

06:16
Kadi Parts

Vekic hoiab servi, Kanepi poolt vaadates on seis 3:4.

06:12
Kadi Parts

Kanepi hoiab oma servi, seis viigis 3:3.

06:07
Kadi Parts
Donna Vekic veidike puhkamas. (BRANDON MALONE/Scanpix)
06:06
Kadi Parts

Mängitud on kaks tundi ja 13 minutit.

06:06
Kadi Parts

Kanepi murrab kohe vastu ja vähendab kaotust, nüüd on seis tema poolt vaadatuna 2:3.

06:03
Kadi Parts

Kanepi servigeim venib nüüd pikaks ja kahjuks lõpetab ta selle topeltveaga... Eestlanna on nüüd kolmandas setis jäänud 1:3 kaotusseisu.

05:54
Kadi Parts

Vekic hoiab oma servi ja on juhtimas 2:1.

05:51
Kadi Parts

Kohe saab mängitud kaks tundi.

05:48
Kadi Parts

Vekic murrab kohe vastu, seis viigis 1:1.

05:44
Kadi Parts

Kolmas sett algab Kanepi murdega! Eestlanna juhtimas 1:0.

Kadi Parts

Mäng on kestnud tund ja 45 minutit, Kanepi poolt vaadatuna on seis 7:5, 6:7(2). Niisiis mängitakse võitja selgitamiseks kolmas otsustav sett.

05:38
Kadi Parts

2:7 Kanepi lööb auti ja Vekic võidab kiire lõppmängu.

Kadi Parts

0:1 Vekicile... Kanepi lööb võrku ja jääb kaotusseisu.

05:33
Kadi Parts

Kanepi ei teeni Vekici servigeimis ühtegi punkti... Seis nüüd 6:6 ja teise seti võitja selgitatakse kiires lõppmängus.

05:29
Kadi Parts

Kanepi hoiab oma servi, seis nüüd 6:5 teises setis.

05:26
Kadi Parts

Eesti tennisesõprade kurvastuseks tuleb Vekic raskest olukorrast välja ja hoiab oma servi. Seis 5:5.

05:25
Kadi Parts

Vekic siiski viigistab, mäng pole veel lõppenud.

Kadi Parts

Kanepi servigeim möödub pikalt ja tasavägiselt, Vekicil on mitu murdepalli, kuid Kanepi suudab oma servi hoida ja lõpetab matši senise kõige pikema geimi serviässaga. Eestlanna on nüüd juhtimas 5:4.

05:11
Kadi Parts

Seis viigis 4:4.

05:07
Kadi Parts

Eestlanna oma servigeimis nüüd Vekicile ühtegi punkti ära ei anna ja juhib teises setis geimidega 4:3.

05:05
Kadi Parts
Kaia Kanepi Austraalia lahtiste kolmandas ringis. (KELLY DEFINA/Scanpix)
05:05
Kadi Parts

Taas kahju.. Kanepil on Vekici servigeimis hea võimalus teenida võrgust lüües ilus punkt, kuid kahjuks ta eksib ja Vekic hoiab oma servi. Seis viigis 3:3.

05:03
Kadi Parts

Mäng on kestnud tund ja kümme minutit. See on sel turniiril Kanepi kõige kauem kestnud mäng, sest avaringis teenis ta võidu vaid 59 minutiga ja teises ringis kulus tiitlikaitsja Kenini alistamiseks tund ja neli minutit.

04:59
Kadi Parts

Kahju... Kanepi annab oma servigeimi nüüd ära ja on küll endiselt juhtimas, kuid seis on 3:2.

04:56
Kadi Parts

Vekic hoiab oma servi, Kanepi endiselt ees 3:1.

04:52
Kadi Parts

Kanepi hoiab oma servi! Seis eestlanna poolt vaadatuna 3:0.

04:50
Kadi Parts
Maailma 33. reket Donna Vekic pidi esimeses setis tunnistama Kaia Kanepi (WTA 65.) paremust. (KELLY DEFINA/Scanpix)
04:49
Kadi Parts

HEA TÖÖ! Kanepi murrab Vekici servi ja on nüüd 2:0 ees!

04:44
Kadi Parts

Teine sett on alanud, Kanepi servib esimesena ja hoiab oma geimi, asudes juhtima 1:0.

04:39
Kadi Parts

SUPER! Kanepi suudab lõpuks murda ja võidab esimese seti 7:5!

04:35
Kadi Parts

Kanepi hoiab oma servi ja on ees 6:5.

04:33
Kadi Parts
Kaia Kanepi mängus Donna Vekici vastu. (DAVE HUNT/Scanpix)

04:32
Kadi Parts

Jätkame ikka viigisammul, seis 5:5.

04:26
Kadi Parts

Oma servigeimis ei anna Kanepi ühtegi punkti Vekicile ja läheb juhtima 5:4.

04:25
Kadi Parts

Mängitud on 31 minutit.

04:25
Kadi Parts

Kanepi saab Vekici servil 30:0 juhtima, aga maailma 33. reket ei anna nii lihtsalt midagi ära ja hoiab ikkagi oma servi. Seis viigis 4:4.

04:22
Kadi Parts

Kuna Austraalias Victoria osariigis kehtestati ühes Melbourne’i kesklinna hotellis puhkenud värske koroonakolde tõttu eriolukord, siis tänasest kolmapäevani fänne mängudele ei lasta ja nii on tribüünid tühjad.

Tühjad tribüünid Kanepi-Vekici mängu ajal. (BRANDON MALONE/Scanpix)
04:20
Kadi Parts

Vekicil on selle mängu esimene murdepall, aga Kanepi ei lase tal seda ära kasutada ja hoiab oma servi, nii et eestlanna juhtimas 4:3.

04:16
Kadi Parts

Vekic hoiab servi, jätkame ikka viigiseisul ja nüüdseks on seis 3:3.

04:11
Kadi Parts

Seni on mäng möödunud murreteta, Kanepi enda servigeimi järel ees 3:2.

04:07
Kadi Parts

Vekic ei anna oma servi ära, viigiseis 2:2 esimeses setis

04:03
Kadi Parts

Kanepilt geimi lõpetuseks ilus eestkäe löök ja seis tema kasuks 2:1.

04:00
Kadi Parts

Kanepi lõpetab teise servigeimi autilöögiga ja Vekic hoiab oma servi, seis 1:1.

03:56
Kadi Parts

Kanepi hoiab oma servi ja asub juhtima 1:0.