Anett Kontaveit Austraalia lahtiste kolmandas ringis.Foto: DAVID GRAY/Scanpix
13. veebruar 2021, 11:40

KURB LAUPÄEV | Mõlemad eestlannad langesid Austraalia lahtistel konkurentsist

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel oli täna mängupäev nii Kaia Kanepile (WTA 65.) kui Anett Kontaveidile (WTA 22.). Kahjuks langesid mõlemad eestlannad kolmandas ringis konkurentsist.

Kanepi pidas maratonmatši

Kanepi kohtus naiste üksikmängu kolmandas ringis Horvaatia esindaja Donna Vekiciga (WTA 33.), kellele tuli alla vanduda numbritega 7:5, 6:7(2), 4:6.

Tasavägiselt kulgenud esimeses setis toimus esimene murre alles seti lõpus, kui 6:5 juhtinud Kanepi suutis võita nii Vekici servigeimi kui kogu seti numbritega 7:5. Teises setis oli eestlanna oma servigeimi järel 1:0 ees ja suutis edu suurendada, kui murdis kohe järgmises geimis Horvaatia naise servi. Seisul 5:4 oli Kanepil kasutada matšpall, kuid kahjuks ei suutnud ta seda ära realiseerida ja seti saatus otsustati hoopis kiires lõppmängus. See kuulus kindlalt 2:7 Vekicile.

Kolmandas setis suutsid mõlemad naised üksteise servi murda, kuid kokkuvõttes kallutas tasavägise kaks tundi ja 36 minutit kestnud matši viimase geimi seisuga 6:4 enda kasuks just Vekic.

Kaia Kanepi. Foto: Jason Heidrich/Scanpix

Kanepi lõi täna seitse serviässa, Vekic neli. Topeltvigu sai eestlanna kirja kolm, maailma 33. reket omakorda neli. Lihtvigasid tegi Kanepi 44 Vekici 33 vastu. Esimest servi suutis eestlanna sisse lüüa 56protsendiliselt, Vekici vastav number oli 67%. Murdepalle oli Kanepil kasutada seitse ja ta realiseeris neist 3, Vekicil oli murdepalle lausa 17, kuid ära kasutas ta neist vaid neli.

Kontaveit vandus alla ameeriklannale

Anett Kontaveit kohtus täna ameeriklanna Shelby Rogersiga (WTA 57.), kellelt tuli paraku vastu võtta 4:6, 3:6 kaotus.

Eesti esireket alustas maailma 57. naise vastu hästi, kui suutis kiirelt teha murde ja oli avasetis 3:0 juhtimas. Paraku andis eestlanna seejärel kaks korda oma servi ära ja ameeriklanna vormistas avaseti võidu numbritega 6:4.

Teises setis suutis Rogers kiirelt Kontaveidi servi murda ja kokkuvõttes tuli meie esinumbril vastu võtta seti kaotus numbritega 3:6.

Ässade ja topeltvigade osas jäid Kontaveit ja Rogers viiki: mõlemad said kirja ühe serviässa ja kolm topeltviga. Ka esimest servi lõid mõlemad sisse sama ehk 52 protsendiga. Murdepalle oli Kontaveidil vaid üks ja selle ta realiseeris, ameeriklanna kasutas kümnest murdepallist ära neli. Kontaveit tegi 21 lihviga, Rogers 27.

11:38
Kadi Parts

ONGI KÕIK. Kontaveit annab oma servi ära ja kaotab matši Rogersile 4:6, 3:6.

11:35
Kadi Parts

Rogers on oma servil ülikindel ja on nüüd seisul 5:3 vaid ühe geimivõidu kaugusel edasipääsust

11:33
Kadi Parts
Anett Kontaveit. (DEAN LEWINS/Scanpix)
11:32
Kadi Parts

Kontaveit jätab Rogersi oma servigeimis nullile, eestlanna poolt on seis nüüd 3:4

Kadi Parts
Anett Kontaveit Austraalia lahtiste kolmandas ringis. (DAVID GRAY/Scanpix)
10:54
Kadi Parts

Kontaveit ei suuda oma servi hoida ja annab selle ära, Rogers on nüüd juhtimas 5:4 ja hakkab servima geimivõidu peale.

10:50
Kadi Parts

Rogers hoiab oma servi ja seis on 4:4 viigis.

Kadi Parts

Kontaveit ei anna oma servil vastasele ühtegi punkti ja juhib esimeses setis 3:0