Karl Erik Nazarov.Foto: Martin Ahven
Kergejõustik
13. veebruar 2021, 16:02

VÕIMAS! Karl Erik Nazarov viis 60 meetri jooksu Eesti rekordi uuele tasemele

Kergejõustiku Eesti U23 vanuseklassi sisemeistrivõistlustel parandas Karl Erik Nazarov enda nimele kuulunud 60 meetri jooksu rahvusrekordit, läbides distantsi 6,63ga.

Senine tippmark pärines eelmisest talvest ning oli 6,68 sekundit.

Teiseks jäi 20aastane Henri Sai, kes jooksis samuti kiiremini eelmisest rekordist - 6,66.

21aastane Nazarov näitas tund aega varem toimunud lisajooksus, et ta on heas vormis. Liivi Eeriku hoolealune sai seal kirja 6,72, seejuures näis, et ta ei pannud endast maksimumi välja. Sai oli selles jooksus 6,74ga teine.

Nazarovi võiduaeg on niivõrd võimas, et sellega oleks pääsenud 2018. aasta Birminghami sise-MMil poolfinaali. Finaali pääses seal ajaga 6,59.

Maailma hooaja edetabelis jagab Nazarov 23. kohta, Euroopas on ta sel talvel kümnes.

Lisaks Eesti rekordile võttis mitmekülgne sprinter enda nimele ka Lasnamäe kergejõustikuhalli tippmargi, mis seni kuulus seitsmevõistluse maailmarekordiomanikule Ashton Eatonile (6,66).

Järgmisel nädalavahetusel võistleb Nazarov täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel, kus lööb kaasa 60 meetri tõkkejooksus ja 200 meetri distantsil.

Märtsi alguses Torunis toimuval sise-EMil osaleb ta kas 60 meetri tavadistantsil või tõkkejooksus. Ajakava tõttu ta mõlemat ala ei tee.