Shaunae Miller-Uibo.Foto: Reuters/Scanpix
Kergejõustik
14. veebruar 2021, 08:15

VIDEO | Shaunae Miller-Uibo jooksis välja kõigi aegade kaheksanda tulemuse

Rio olümpiavõitja Shaunae Miller-Uibo on sel sisehooajal näidanud suurepärast minekut. Eile püstitas ta USAs Bostonis toimunud New Balance'i GP-l maailma hooaja tippmargi 400 meetri jooksus, läbides distantsi 50,21ga.

26aastane veerandmailer parandas ühtlasi ka Bahama rekordit, aeg tähistab samuti kõigi aegade kaheksandat tulemust. Sisemaailmarekord 49,59 kuulub 1982. aastast tšehhitari Jarmila Kratochilova nimele.

Välistingimustes on bahamalanna läbinud 400 meetrit 48,37ga.

Eilse jooksu võitis Miller-Uibo kindlalt, teiseks jäänud ameeriklanna Wadeline Jonathas sai kirja aja 51,95. Kolmas oli Jessica Beard 52,60 ning Londoni MMi kuldmedalist Phyllis Francis jäeti 54,86ga neljandaks.

"Tulin siia selleks, et saada korraks võistelda ning näha, milliseid edusamme me teinud oleme. Tundsin end tugevalt ning kokkuvõttes olen jooksuga rahul," lausus Miller-Uibo pärast jooksu.

Miller-Uibo juhib maailma hooaja siseedetabelit kahel alal - lisaks 400 meetrile ka 200 meetri distantsil, kus jooksis jaanuari lõpus välja aja 22,40.

Eileõhtusel võistlusel püstitati maailma hooaja tippmark ka 800 meetri jooksus. Donavan Brazier parandas enda nimel olnud Ameerika rekordit sajandikuga, võites 1.44,21ga.

Meeste 60 meetri distantsil oli nobedaim Trayvon Bromell, kelle võiduajaks märgiti 6,50. 400 meetri jooksu võitis 45,34ga Michael Norman, teise kohaga pidi leppima tema trennikaaslane Rai Benjamin (45,39).

Eile Lubbockis toimunud võistlusel sai 21aastasest ameeriklasest KC Lightfootist 25. mees, kes teivashüppes kuus meetrit ületanud on.