Erling Braut Haaland aitas Dortmundi Borussia võiduni.Foto: Reuters/Scanpix
17. veebruar 2021, 23:54

Norra imelaps Haaland purustas järjekordse rekordi, Juventus kaotas Portole

Jalgpalli meistrite liiga kolmapäevastes kaheksandikfinaalides maitsesid võidurõõmu FC Porto ja Dortmundi Borussia, kes alistasid vastavalt kodus 2 : 1 Torino Juventuse ja võõrsil 3 : 2 Sevilla.

Suso viis Sevilla 7. minutil 1 : 0 juhtima, kuid seejärel algas Borussia pidu. Esmalt kõmmutas Mahmoud Dahoud 19. minutil umbes 20 meetrilt 1 : 1 viigi, 27. ja 43. minutil lõpetas Saksa klubi rünnakud täpse löögiga 20aastane Norra staar Erling Braut Haaland.

Haaland on nüüd meistrite liigas löönud Borussia eest seitsme mänguga kümme väravat, nii kiiresti pole ükski mängija kunagi kümne tabamuseni jõudnud.

Kohtumise lõpus õnnestus Sevillal karistuslöögi järel üks värav tagasi lüüa ja end kordusmänguks natukenegi paremasse seisu panna. Palli suunas 84. minutil parema jalaga võrku hollandlane Luuk de Jong.

Porto kallutas mängu Juventuse vastu enda kasuks suurepäraste poolaja algustega. Kohtumise 63. sekundil kasutas iraanlane Mehdi Taremi ära Rodrigo Bentancuri kehva tagasisöödu väravavahile ja viis Portugali satsi 1 : 0 juhtima ning 46. minutil duubeldas eduseisu Malist pärit ründaja Moussa Marega.

Ometi ei pea Juventus päris tühjade kätega koju reisima, sest 23aastane ründaja Federico Chiesa lõi 82. minutil võõrsilvärava. Juventus valdas küll suurema osa mänguajast (61%) palli, ent tegi vaid neli raamide vahele läinud pealelööki.