VIDEO | VAHVA! Raieste sai Himki vastu käe valgeks

Toimetas Kaarel Täll, 19. veebruar 2021 00:12
Sander Raieste (vasakul) matšis Villeurbanne'i Asveli vastu.Foto: AFP/Scanpix
Sander Raieste ja Baskonia võitsid korvpalli Euroliigas 89 : 67 Moskva oblasti Himkit.

Venemaal 461 pealtvaataja ees peetud matšis läks Baskonia eest ära juba avaveerandil, mille nad võitsid 24 : 14, pikaks vaheajaks oli tablool 47 : 37. Edu aina suurenes ning kolmanda veerandi võitsid baskid 24 : 20, neljanda 18 : 10 ja kokku joonistuski lõppskooriks 89 : 67.

Baskonia ei lubanud küll Raiestel liituda Eesti koondisega, kuid neljapäeva õhtul pääses ta Venemaal vähemalt platsile. Eestlane sai kirja ühe minuti ja 39 sekundit ning tabas ka oma ainsa viske. Mehe kontole jäi kaks punkti ja üks pallikaotus. 21aastane Raieste avas ühtlasi Euroliigas oma punktiarve.

Meie mees on sel hooajal väljakul käinud kaheksas Euroliiga matšis. Neis mängudes on ta keskmiselt platsil mütanud neli ja pool minutit, visanud 0,3 punkti, noppinud ühe lauapalli ja andnud 0,1 korvisöötu.

Võitjate kasuks tegi neljapäeval enim skoori Youssoupha Fall, kelle arvele jäi 14 silma ja üheksa lauapalli. Himki viskekahur Aleksei Šved viskas 16 punkti ja andis kümme resultatiivset söötu.

Baskonial on tabelis 12 võitu ja 13 kaotust, mis annab 18 tiimi seas 11. koha. Himki on kahe võidu ja 22 kaotusega viimane.