Naomi Osaka.Foto: Reuters/Scanpix
20. veebruar 2021, 12:43

Austraalia lahtiste finaalis üllatust ei sündinud

Austraalia lahtised tennisemeistrivõistlused võitis Naomi Osaka (WTA 3.), kes alistas finaalis tulemusega 6 : 4, 6 : 3 ameeriklanna Jennifer Brady (WTA 24.)

Matš kestis kokku tund ja 19 minutit. Turniiril 22. asetust omanud Brady läks seisul 4 : 4 üheksandat geimi 40 : 30 juhtima, kuid Osaka näitas otsustavatel hetkedel kindlamat mängu ning võitis avaseti 43 minutiga.

Teine sett oli märksa ühepoolsem. Jaapani tennisist murdis kahel korral vastase servi ning läks geimidega 4 : 0 juhtima ja võttis lõpuks veenva võidu.

23aastasele Osakale oli tegu karjääri neljanda suure slämmi tiitliga. Austraalia lahtised võitis ta ka tunamullu, lisaks on tema auhinnakapis 2018. ja 2020. aastast US Openi trofeed.

25aastane Brady pääses aga esmakordselt suure slämmi turniiril finaali, mullu oli ameeriklanna jõudnud US Openil nelja parema sekka.