Eesti meistrivõistlused kergejõustikus.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
21. veebruar 2021, 18:22

SUUR GALERII | Eesti meistrivõistlustel tegi parima tulemuse sprinter Karl Erik Nazarov (1)

Nädalavahetusel Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustel hoolitses parima tulemuse eest Karl Erik Nazarov, kes triumfeeris 60 meetri jooksus võistluse rekordiga 6,68.

Praeguse seisuga sõidab 4. märtsil Poolas algavale EMile seitmeliikmeline Eesti koondis, kuhu peale Nazarovi kuuluvad mitmevõistleja Risto Lillemets, tõkkesprinterid Diana Suumann, Kreete Verlin ja Keiso Pedriks, sprinter Õilme Võro ja veerandmailer Tony Nõu. EMile antakse üles ka kõrgushüppaja Lilian Turban, sprinter Karoli Käärt ja veerandmailer Marielle Kleemeier, kuid nende osalemise otsustavad korraldajad.

Teine võistluspäev

Teine võistluspäev on alanud. Meeste tõkkesprindi lisajooksu võitis Keiso Pedriks ajaga 7,81, Johannes Treiel sai kirja oma hooaja tippmargi 7,99.

Naiste tõkkesprindi lisajooksu võitis Diana Suumann ajaga 8,22. Kreete Verlin kaotas talle kuue sajandikuga. Meenutame, et Ksenija Baltale kuuluv Eesti rekord on 8,16. Finaalis on see neil kindlasti sihikul!

Meeste tõkkesprindis võitis kuldmedali Keiso Pedriks, kes läbis distantsi ajaga 8,05. Teiseks tuli Martin Täht 8,11 ja kolmandaks Johannes Treiel 8,13ga. Mitmevõistleja Risto Lillemets oli 8,14ga neljas.

Naiste tõkkesprindis jäi Ksenija Baltale kuuluv Eesti rekord 8,16 püsima. Kuldmedali võitis Diana Suumann (esiplaanil) ajaga 8,20, hõbeda Kreete Verlin 8,33 ja pronksi Kristella Jurkatamm 8,84ga.

Meeste kolmikhüppe võitis Viktor Morozov 15.05ga. Naiste 800 meetri jooksu võitis Kelly Nevolihhin, kelle aeg oli 2.11,21. Meeste samal alal triumfeeris Deniss Šalkauskas, kelle tulemus oli 1.52,72.

Naiste 200 meetri jooksu võitis üllatuslikult Kristin Saua, kes parandas isiklikku rekordit poole sekundiga ja lõpetas etteaste 24,47ga. Teiseks tuli Ann Marii Kivikas 24,75 ja kolmandaks Karoli Käärt 24,82ga.

Meeste 200 meetri jooksus triumfeeris Ken-Mark Minkovski ajaga 21,69. Hõbemedali sai Karl Erik Nazarov 21,85 ja pronksi Robin Sapar 22,02ga. Meeste 3000 meetri jooksus napsas kuldemdali Olavi Allase, kelle tulemus oli 8.33,66. Naiste teivashüppes krooniti Eesti meistriks Marleen Mülla, kes ületas kõrguse 4.00.

Meeste kõrgushüppes oli parim Karl Lumi, kelle võidutulemus oli 2.10. Naiste 3000 meetri jooksus koges võidurõõmu vanameister Jekaterina Patjuk. Ajaga 9.39,92 esikoha saanud 37aastane sportlane noppis Eesti meistrivõistlustelt juba oma 75. kuldmedali.

Naiste kaugushüppe võitis Ksenija Balta (pildil), kes sai kirja 6.45. Teiseks tuli Aet Laurik 6.25 ja kolmandaks Tähti Alver 6.18ga.

Esimene võistluspäev

Karl Erik Nazarov võitis meeste 60 meetri lisajooksu mängeldes ajaga 6,71. Finaalis on Eesti rekord 6,63 tal kindlasti sihikul. Tanel Visnap püstitas sprindis Eesti kurtide rekordi 6,98.

Naiste 60 meetri lisajooksu võitis Kristin Saua ajaga 7,61.

Nüüd on jagatud ka esimene medalikomplekt. Naiste 60 meetri jooksu võitis Karoli Käärt (94) isikliku rekordiga 7,44. EMi normist jäi tal puudu neli sajandikku. Hõbemedal kuulub Kristin Sauale (7,61) ja pronks Anna-Maria Millendile (7,68).

"Ema, ma jõuan järgmisel aastal sulle järele - nii et hoia alt," ütles Karoli Käärt, kelle ema Katrin Käärt hoiab Eesti kõigi aegade edetabelis ajaga 7,30 teist kohta.

Sügisest Tartu ülikoolis kehakultuuri tudeeriv Anne Mägi õpilane võib pääseda ka EMile, kuid see sõltub mitmest asjaolust. Esiteks peab ta otsustama, kas on nõus sinna sõitma oma raha eest. Saanuks 20aastane sportlane EMi normist jagu, katnuks kõik kulud Eesti kergejõustikuliit. Nüüd tehakse ülesandmine vaid juhul, kui Käärt paneb mängu oma raha. Kui piiga on sellega nõus, siis lõpliku otsuse tema võistlemise kohta langetab EMi korralduskomitee.

Meeste 60 meetri jooksus triumfeeris Karl Erik Nazarov Eesti meistrivõistluste rekordiga 6,68. Eesti rekord jäi viie sajandiku kaugusele. Hõbemedali sai Tanel Visnap 6,86 ja pronksi Ats Kivimets 6,99ga.

"Start polnud kõige parem ja teiseks polnud kõrval Henrit," lausus 21aastane Nazarov, et eelmisel nädalal oli tugev sprindiduell Henri Saiaga, kes jätkab nüüd harjutamist ja õppimist USAs.

Meeste kuulitõuke võitis Jander Heil (pildil) tulemusega 18.87. Teiseks tuli Karl Koha (16.81) ja kolmandaks Rait Sinijärv (15.91). Naiste kuulitõukes oli parim Valeria Radajeva, kes tõukas 13.72.

"Ma pole kaks viimast kuud tugevalt tõugata saanud," rääkis Heil, keda kimbutab seljaprobleem. "Esmaspäeval selg ei valutanud ja otsustasin võistelda. Arvan, et see oli õige otsus."

Meeste 400 meetri jooksu esikolmik: 1. Robin Sapar 49,09, 2. Rivar Tipp 49,45, 3. Lukas Lessel 49,61.

Naiste kõrgushüppe võitis 16aastane Elisabeth Pihela (pildil), kes ületas 1.82. Teiseks tuli Lilian Turban 1.79 ja kolmandaks Grete Udras 1.76ga.

Meeste kaugushüppes napsas kuldmedali Henrik Kutberg, kelle võidutulemus oli 7.53. Teiseks tuli Rain Kask 7.33 ja kolmandaks Jaak Joonas Uudmäe 7.21ga.

Naiste 1500 meetri jooksus võidutses Kelly Nevolihhin ajaga 4.37,45. Hõbemedali sai Katrin Zaitseva (4.38,61) ja pronksi Katrina Stepanova (4.38,90).

Meeste 1500 meetri jooksu võitis Olavi Allase ajaga 3.57,05. Naiste 400 meetri jooksus oli parim Marielle Kleemeier, kes läbis distantsi 55,01ga. Naiste kolmikhüppes võitis kuldmedali Merilyn Uudmäe, kelle tulemus oli 13.12.

Meeste teivashüppes võidutses mitmevõistleja Risto Lillemets (pildil), kes ületas kõrguse 4.70. Maailma seitsmevõistluse edetabelis teist kohta hoidev Art Arvisto 23aastane õpilane jookseb pühapäeval 60 meetrit tõkkeid ja jätkab siis ettevalmistust 4. märtsil Poolas algavaks EMiks.

Meeste 5000 meetri käimise võitis Virgo Adusoo (22.57,10) ja naiste 3000 meetri distantsil oli parim Polina Simonenko (16.06,08).

Enne võistlust

Avapäeval tasub erilise huviga jälgida meeste 60 meetri jooksu, kus on stardis nädal aega tagasi Eesti rekordi 6,63 püstitanud Karl Erik Nazarov. Kas 21aastane sportlane jätkab säravaid etteasteid, mis algasid juba jaanuaris? Kaks nädalat tagasi purustas Liivi Eeriku õpilane Eesti rekordi ka 60 meetri tõkkejooksus.

"Lähen alati maksimumi võtma – eesmärk on püstitada isiklik tippmark," rääkis Nazarov eelmisel pühapäeval Õhtulehele. Homme stardib EMiks valmistuv välejalg 200 meetri jooksus.

Naiste sprindis pidi hooaja edetabeli juht Õilme Võro reievigastuse tõttu võistlusest loobuma, kuid 4. märtsil Poolas algaval EMil ihkab ta kindlasti kaasa lüüa. Karoli Käärtil on EMi normist 7,40 puudu viis sajandikku. Ideaalse jooksu korral on selle alistamine kindlasti võimalik.

Põnevat kullaheitlust tõotab pakkuda naiste kõrgushüpe. Edetabeli liidrina astub areenile Lilian Turban, kes on tänavu ületanud 1.87. Elisabeth Pihela tippmark on ainult ühe sentimeetri võrra kehvem. Kindlasti pakub noortele ägedat konkurentsi Grete Udras.

Sise-EMiks valmistuv mitmevõistleja, maailma edetabeli teine mees Risto Lillemets hüppab avapäeval teivast ja teisel päeval osaleb ta 60 meetri tõkkejooksus.

Tõkkesprindis on Nazarovi eemalejäämisel suursoosik Keiso Pedriks, kes timmib tippvormi EMiks. Täieliku õnnestumise korral võib tänavu stabiilselt 7,76-7,78 kanti jooksnud visa spordimees Eesti rekordist 7,74 jagu saada.

Naiste tõkkesprindis võitlevad kulla pärast Diana Suumann ja Kreete Verlin. Nende tänavused tippmargid on vastavalt 8,17 ja 8,23. Kas Ksenija Baltale kuuluv Eesti rekord 8,16 jääb veel püsima, selgub pärast jooksu. Mõlemale on see võistlus EMi peaproov.

34aastane Balta osaleb pühapäeval kaugushüppes. Kas Tähti Alver suudab kauaaegset esinumbrit üllatada samamoodi nagu eelmisel suvel? Toona edestas ta Eesti edukaimat naiskergejõustiklast ühe sentimeetriga.

400 meetri jooksus ei ole Marielle Kleemeier EMi normist 53,75 kaugel. Tänavu on ta kaks halliringi läbinud ajaga 54,58. Sisehooaja esimese kuulitõukevõistluse teeb Jander Heil, kes mullu triumfeeris tulemusega 19.17.