BLOGI JA GALERII | Eesti kaotas Venemaale 23 punktiga, EMi pileti saatus selgub homme Põhja-Makedoonia vastu (1)

Eigo Kaljurand, 21. veebruar 2021 18:54
Eesti kaotas Venemaale 23 punktiga.Foto: Massimo Ceretti/FIBA
Reedese võiduga Itaalia üle 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste lävele jõudnud Eesti korvpallikoondis kaotas täna Venemaale 52 : 75. Kuna valikgrupi teises kohtumises alistas Põhja-Makedoonia Itaalia 87 : 78, siis viimane finaalturniirile pääseja selgub esmaspäevases Eesti ja Põhja-Makedoonia kohtumises.

Eesti (algviisik: Kristian Kullamäe, Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Kregor Hermet ja Maik-Kalev Kotsar) ja Venemaa matš püsis võrsena 17 minutit. Sinisärgid kaotasid avaveerandi 15 : 17, veel teise veerandi keskel olid tablool viiginumbrid 24 : 24, kuid poolaja võitis Venemaa 33 : 27.

Koondise tagamängija Dorbek tõdes matši järel, et võrreldes tiimide novembris toimunud mänguga, oli Eesti esitus parem. „Täna olime rohkem valmis. Eelmises omavahelises kohtumises läks kõik kohe alates algusest allamäge,“ meenutas ta Saku suurhallis toimunud matši, kus Eesti kaotas poolaja 27 : 41 ja kogu kohtumise 56 : 84. „Täna olime enam kui paarkümmend minutit mängus sees, aga nad tabasid taas kaugviskeid väga hea protsentiga.“

Puhkepausi järel tegi Eesti 30 : 41 kaotusseisus veel 8 : 0 spurdi, kuid seejärel meeskonna mäng lagunes ja idanaabrid võtsid oma. Venemaa läks järgneva nelja minutiga ette 53 : 40 ja viimast veerandit alustas kodusats 53 :  45 eduseisust, mida enam käest ei antud. Viimasel veerandil tõi Eesti platsile vahetusmehed, meeskond viskas kümne minutiga vaid seitse silma ja Venemaa võttis võidu numbritega 75 : 52.

Eesti poolelt jõudis kahekohalise punktisummani vaid Janari Jõesaar, kelle arvele jäi kümme punkti, viis lauapalli ja kolm tulemuslikku söötu. „Me polnud kaitselauas väga head ja teisel poolajal lasime neil liiga vabalt visata. Need olid peamised mured,“ rääkis Jõesaar kohtumise järel.

Eesti poolelt tõi üheksa silma Henri Drell, kaheksa punktiga lõpetasid Kristian Kullamäe ja Itaalia mängu sangar Maik-Kalev Kotsar. Venemaa parimatena viskasid Jevgeni Baburin 14, Andrei Vorontsevitš 13 ja Mihhail Kulagin 12 punkti. Mängu lõpuks tabasid idanaabrid 36 kaugviskest 17, palju pahandust tehti ka ründelauas, kust nopiti lausa 17 palli.

Itaalia ei andnud Eestile abikätt

Eesti võinuks pääsme kindlustada juba pühapäeva pärastlõunal – selleks pidanuks Itaalia alistama Põhja-Makedoonia. Itaalia alustaski kohtumist väga teravalt, parimal juhul juhiti matši 16 silmaga ja avapoolaeg võideti 52 : 41

Kuid puhkepausi järel muutus Itaalia kaitse pehmeks ja rünnak ümmarguseks. Põhja-Makedoonia võitis kolmanda veerandi 26 : 13 ja viimast veerandit alustati juba nende 67 : 65 juhtimisel. Seda edu enam maha ei mängitud ja Põhja-Makedoonia teenis valiktsükli esimese võidu skooriga 87 : 78.

Pileti EMile kindlustanud Itaalial ja Venemaal on tabelis neli võitu. Lahtine on veel kolmas edasipääseja, sest Eestil on kaks võitu ja kaks kaotust ning Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit. Viimane finaalturniirile pääseja selgub esmaspäevases Eesti ja Põhja-Makedoonia kohtumises. Kuna esimese omavahelise kohtumise võitsime üheksa punktiga, saaksime selles mängus endale lubada ka kuni kaheksapunktist kaotust.

24st EMile pääsejast on selged 22. Lisaks eestlaste B-valikgrupile on lahtine seis C-grupis, kus homme õhtul mängivad Vilniuses piletile Leedu ja Taani.

Eesti koosseis (sulgudes mängija pikkus ja koduklubi)
Kristian Kullamäe (194, Palma, Hispaania), Sten Sokk (184, Kalev/Cramo), Rait-Riivo Laane (179, Miercurea Ciuc, Rumeenia), Märt Rosenthal (193, Pärnu Sadam), Martin Dorbek (194, Kalev/Cramo), Jaan Puidet (191, Real Valladolid, Hispaania), Janari Jõesaar (198, Kalev/Cramo), Henri Drell (206, Pesaro, Itaalia), Kregor Hermet (205, Kalev/Cramo), Mihkel Kirves (198, Pärnu Sadam), Rauno Nurger (208, Kalev/Cramo) ja Maik-Kalev Kotsar (211, Hamburg Towers, Saksamaa)

Venemaa koosseis:
Jevgeni Baburin (190, Nižni Novgorod), Grigori Motovilov (191, Krasnodari Lokomotiv Kuban), Mihhail Kulagin (192, Krasnojarski Jenissei), Artjom Komolov (193, Nižni Novgorod), Ivan Strebkov (193, Nižni Novgorod), Anton Kvitkovskih (200, Saratovi Avtodor), Pavel Savkov (200, Iraurgi, Hispaania), Stanislav Ilnitski (201, Krasnodari Lokomotiv Kuban), Anton Astapkovitš (202, Nižni Novgorod), Jevgeni Valijev (207, Moskva Himki), Andrei Vorontsevitš (207, klubita) ja Vladimir Ivlev (207, Permi Parma)

18:51
Eigo Kaljurand

Eesti poolelt jõudis kahekohalise punktisummani vaid Janari Jõesaar, kelle arvele jäi 10 punkti. 9 silma viskas Henri Drell, 8 punktiga lõpetasid Kristian Kullamäe ja Maik-Kalev Kotsar.

36st kolmesest 17 tabanud Venemaa poolelt viskasid parimatena Jevgeni Baburin 14, Andrei Vorontsevitš 13 ja Mihhail Kulagin 12 punkti.

18:49

LÄBI! Eesti kaotas mängu 52 : 75. Grupi viimane finaalturniirile pääseja selgub esmaspäevases Eesti ja Põhja-Makedoonia kohtumises. Kuna esimese omavahelise kohtumise võitsime üheksa punktiga, saaksime selles mängus endale lubada ka kuni kaheksapunktist kaotust.

18:46

2 minutit veel minna, Eesti poolelt tabas kaks vabaviset Nurger, kuid vahe on juba 18 punkti ehk 52 : 70.

18:43

Jõesaar tabas küll keerulise kolmese, aga Eesti on seitsme minutiga visanud vaid 5(!) punkti. Viimane veerand on sinisärkidel päris kole...

18:38

Vahe ainab kasvab, Strebkovi kahe vabaviske järel on kaotusseis juba 47 : 63... Nüüd tasub mõelda juba homsele matšile Põhja-Makedooniaga.

18:34

Baburin pani taas kaugelt, Eesti taga juba 14 punktiga (47 : 61). Toijala võttis küll aja maha, aga vahe tundub juba liiga suur.

18:31

Kohtumise lõpuni kuus minutit, Eesti taga 47 : 58. Kes võtab sinisärkidel mängu enda õlule?

18:29

Paramatult on kuklas küsimus, et kui täna oleks otsustav mäng ja esmaspäevast matši Makedooniaga poleks, kas siis saaks Rosenthal, Laane ja Puidet sama palju minuteid.

18:28

Eesti alustas viimast veerandit viisikuga Kullamäe, Rosenthal, Puidet, Drell ja Nurger.

18:27

Ivlev tõi korvi alt kaks silma, Nurger sai teisel pool üritada kahel korral, kuid kumbki üritus korvirõngast ei läbinud. 45 : 55.

18:26

Kummaline veerand. Eesti alustas 8 : 0 spurdiga, sellele vastasid venelased 9 : 0 seeriaga, veerandi viimased 5 punkti sai samas Eesti. Iseloomustab päris hästi, kui kaootiline oli kolmas neljandik.

18:24

Hästi! Kullamäe ja Drell hoiavad Eesti elus. Esimene pani kolmese, venelaste rünnakul pani viskele käe peale Nurger ja kiirrünnakusse jooksnud Drell tabas veerandi viimasel sekundil lähiviske. Eesti alustab viimast veerandit 45 : 53 kaotusseisust.

18:23

Puideti rumala vea järel pääses vabaviskejoonele Kulagin, kes ei eksi. Vahe kuraditosin silma. Kas Toijala andis vahetustega mängu käest?

18:21

Pagan võtaks! Venelased eksisid vabaviskel, said ründelaua ja Anton Astapkovitš nõelas terava kolmesega. Seejärel kaotas Laane palli ja Mihhail Kulagin tabas niisamuti kauviske. Eesti ilus spurt nulliti vaid paarikümne sekundiga, sest Venemaa läks ette 51 : 40.

18:18

Venemaa kuiva mõõna lõpetas Kulagini kaugvise. Kuid Hermeti tabavad vabavisked tõid sinisärgid taas nelja silma kaugusele. Eesti püsib mängus!

18:15

Jõesaare kahe tabava vabaviske järel on tablool seis 38 : 41. Seejärel tuli vahetusest platsile Puidet, kes kohe sai kirja vaheltlõike, aga kahjuks rünnakul Hispaania esiliigas palliva ääre kolmene ei tabanud ja seis püsib.

18:13

Kõik on taas hästi, sest Kullamäe tõi korvi alt 2 silma ja Eesti taga 36 : 41.

Eesti on täna üritanud 12 kolmest, millest on tabanud 3, samas kaheseid on tabatud 21st 11. Venelased on samal ajal üritanud kaugelt 21 viset, milles on tabanud on 9. Üsna kohutav on idanaabrite kahepunktivisete tabavus, sest 18st üritusest on korvirõnga läbinud vaid viis palli.

18:10

Taas Kotsar! Maik-Kalev tundis, et tema seljataja jäi temast lühem Anton Kvitkovskih ja ta küsis julgelt korvi alla palli. Kotsar pani palli koos veaga sisse, Eesti taga seitsmega.

18:07

Kotsar ei jäta jonni. Keskmängija võttis taas venelased ette ja sai vea kätte. Kahjuks kahest vabaviskest tabab vaid teine, Eesti kaotusseisus 31 : 41.

18:06

Kahjuks Kotsaril pole täna parim päev. Kui Itaalia vastu mees sopsas järjepidevalt keskpositsioonilt, siis täna sellised visked pole tabanud. Möödunud kaks rünnakut lõppesid tema möödavisetega, Kotsaril täna platsilt visked 8/2. Tuletagem meelde, et Itaalia vastu pani 24aastane eestlane viskeid 22st 15.

18:04

Andrei Vorontsevitš tegi taas pahandust. Esteks sai kogenud venelane korvi alt lihtsa korvi, järgmisel rünnakul andis Hermet talle pool meetrit ruumi ja 207 cm äär tabas kolmese. 33aastase töötu mehe arvel kuraditosin silma ja Jukka Toijala võttis 30 : 41 kaotusseisus aja maha.

18:02

Eesti alustas teist poolaega pallikaotusega ja Baburin nõelas valusa kolmesega. Sinisärgid taga 27 : 36.

17:57

Suurim ohumärk oli venelaste teisel veerandil näidatud kaitse, mis meenutas juba Saku Suurhallis nähtut. Kullamäe ja Laane jäid tsipa agresiivse pressi vastu hätta ja mingitel hetkedel Eesti ei suutnudki väga loogilisi rünnakuid üles võtta. Loodetavasti teisel poolajal sama trend ei jätku.

17:51

Avapoolajal oli Eesti koondise parim skoorija Drell, kelle arvel on 7 punkti. Jõesaar toetas teda 5, Kotsar 4 ja Kullamäe 3 silmaga.

Venemaa koondist veavad kogenud mängijad. 33aastaste Baburini ja Vorontsevitši arvel on 8, neist 3 aastast noorema Ivlevi saldos 8 punkti.

17:48

Üldjoontes on Eesti mängupilt viisakas, sest kaitse peab ja rünnakul on häid perioode. Aga korvi all tuntakse puudust Treierist ja mängujuhtimisel Sokust.

Lauavõitluses on venelased peal 23 : 16, sealjuures ründelauas on nad peal 12 : 6. Idanaabri keskmängija Ivlev on juba noppinud 8 lauda.

17:46

Eesti kaotas poolaja 27 : 33!

17:45

Eesti koondisel on ilmselgelt puudu Sten Sokust, sest rünnakud jooksid päris kokku. Oli koht, kus kogenud mängija võtnuks korraks tempo maha ja teinuks mõne liikumise, aga eestlased jooksid venelaste vahele kokku.

17:44

Drell pani üle kahe venelase käe kolmese kotti, millega vähendas vahe viiele silmale. Aga Eesti ei saa taas kaitselauast palli kätte, millega idanaabrile antakse teine rünnak. Õnneks tabas Ivlev jätkuolukorras kahest vabaviskest ühe.

17:42

Ai-ai, nüüd on kaitses asjad sassi. Venemaa liigutab kenasti palli, mille järel saadakse väga vabasid kaugviskeid. Baburini kolmese järel venelaste edu juba 32 : 24

17:41

Pahandus. Venemaa sai ründelaua ja Komolov pani kolmese koos veaga kotti. Tabava vabaviske järel on Eesti taga 24 : 29.

Venemaa on ründelauast noppinud juba 10 palli, samal ajal Eesti kaitselauast 7. Selle asja peab Eesti kiiremas korras korda saama!

17:37

Tallinnas viskas Venemaa avapoolajal 41 punkti. Permis on kolm ja pool minutit enne puhkepausi idanaabril kirjas vaid 24 silma. Eesti kaitse toimib hästi, kuid samas läheks rünnakul vaja rohkem õnnestumisi, sest mitmel korral on eksitud lihtsates olukordades.

17:35

Eestil tulevad punktid igalt pool. Rosenthal võttis julgelt venelase ette ja tabas korvi alt keerulise viske. Kohe tegi ta kaitses vaheltlõike, pääses üksi korvi alla ja pani mööda. Koduliigas oleks ta Tarva vastu sealt sisse pannud, aga Venemaa vastu käsi ilmselgelt värises.

Seisult 24 : 24 võttis Jukka Toijala aja maha.

17:32

Venemaad hoiab mängus Andrei Vorontsevitš, kes on toonud teisel veerandil tiimi kõik viis silma. Tablool viik 22 : 22

17:31

Jõesaarelt hea sööt Kotsarile, kes tõi enda tänased avasilmad. Eesti ees 20 : 17. Sinisärkide kaitsemängu toimivust näitab seegi, et Venemaa pole kolm ja pool minutiga skoorinud.

17:28

Kullamäe varastas vastaselt palli ja läks kiirrünnakusse. Venelane võttis eestlase veaga maha, Kullamäe tabas kahest vabaviskest ühe ja Eesti ees 18 : 17! Sergei Bazarevitš võttis aja maha.

17:26

Kotsar võttis võimsalt lauapalli ja lehvitas küünarnukke, millega sai pihta Jevgeni Valijev, kes vajus põrandale. Himki mängumehe nina on päris kõver, vaevalt teda rohkem platsil näeb.

17:24

Eesti on päris hädas kaitselauas, sest venelased on võtnud juba 6 ründelauda, millest Ivlev ja Ilnitski kaks. Kuid õnneks idanaabrid ei kasuta teisi olukordi ära. Teise veerandi esimesed punktid teenib hoopis Eesti, kui Kullamäe astub pikkade sammudega korvi alla, annab palli Nurgerile ja keilas viigistab seisu 17 : 17.

17:23

Eesti parimatena tõid avaveerandil Jõesaar 5 ja Drell 4 silma, venelaste poolelt vastasid samaga Baburin ja Kulagin.

17:20

Venemaa sai viimase rünnaku, kuid Ivan Strebkov pani korvi alt mööda. Eesti kaotas avaveerandi 15 : 17. Seni ei saa ühtegi paha sõna öelda, sest kaitse peab paremini kui Tallinna mängus ja rünnakul on Eesti poistel kõvasti tahtmist.

17:19

Drellilt 2 +1, veerandaja lõpuni minut, Eesti taga 15 : 17.

17:18

Baburin pani Venemaa mängu neljanda kolmese, Venemaa ees 17 : 12.

Kellel huvi, siis siit leiab Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtumise järelkajad.

17:16

OI-OI-OI! 0,8 sekundit enne rünnakuaja lõppu riputas Laane palli korvi kohale ja Jõesaar vajutas palli võimsalt pealt. Vägev! Eesti taga 12 : 14.

17:13

Eesti poolelt platsil viisik Laane, Rosenthal, Jõesaar, Drell ja Nurger. Kus on Sokk? Aga seni asi toimib, sest Drell murdis korvi alla, sai kaks viga pani ühe vabaviske kotti.

17:11

Venemaa sai paar lihtsat korvi, kuid Kotsar keerutas Venemaa kaitsest läbi ja leidis üksi korvi all seisnud Kullamäe, kes sai kirja karjääri kõige lihtsamad kaks silmad. Eesti taga 9 : 11.

17:10

Jukka Toijala toob vahetusest sisse Pärnu Sadama tagamängija Märt Rosenthali. Ühest küljest üllatus, aga teisalt on debütant koduliigas näidanud, et suudab Eestis kinni võtta pea iga mängumehe. Üsna legendaardsed on näiteks tema lahingud Kalev/Cramo tagamehe Keene'ga.

17:09

Ai-ai. Andrei Vorontsevitš tegi seda, mida Tallinnas ehk katte järel jäi tema vastu Kullamäe ja mees pani külma rahuga üle käe kolmese kotti.

Aga Eesti poolelt võttis Dorbek vastase üks-ühele(!) ette ja tabas. Eesti taga 7 : 8.

17:06

Jõesaar tabas nurgast kolmese, tablool viik 5 : 5.Esimesel neljal minutil on Eesti kaitses päris hästi seisnud.

17:04

Eesti esimesed silmad tõi Hermet. Venemaal alustasid Ivan Strebkov,  Stanislav Ilnitski, Andrei Vorontsevitš, Vladimir Ivlev ja Jevgeni Baburin, kellest viimase kahene viis Venemaa omakorda 5 : 2 ette.

17:03

Venemaa ja Eesti esimesed rünnakud korve ei toonud, lõppeks viis Ilnitski kolmesega Venemaa juhtima.

17:02

Tähelepanuväärne on see, et Itaalia vastu säranud Treierit asendab algkoosseisus Hermet. Itaalia matši põhjal eeldanuks, et koha saab Drell. Suures plaanis muidugi vahet pole.

17:01

Eesti algkoosseis: Kristian Kullamäe, Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Kregor Hermet, Maik-Kalev Kotsar ja pall on mängus!

16:53

Eesti ja Venemaa kohtumise alguseni on vähem kui 10 minutit.

16:03

Põhja-Makedoonia parim oli Dimitrijevikj, kelle arvele jäi 22 silma ja 7 resultatiivset söötu. Magdevski toetas teda 20, Vojdan Stojanovski 16 ja Wiley 13 punktiga.

Parimal hetkel 16 punktiga juhtinud Itaalia parim oli Marco Spissu, kes lisaks 17 punktile andis 8 tulemuslikku söötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Vitali, Bortolani ja Procida, kelle arvele jäi vastavalt 11, 11 ja 10 silma.

15:55

Läbi! Eesti peab EM-pileti ise välja teenima, sest Itaalia kaotas mängu 78 : 87.

15:50

Vahetusest platsile pääsenud Nikolov tõi oma esimesed punktid ja Põhja-Makedoonia ees 86 : 78. Nüüd on mäng tehtud...

15:49

Stojanovski eksis lähiviskel, kuid palli upitas sisse Wiley. Viimast minutit alustas Põhja-Makedoonia eduseisus 84 : 78.

15:48

Dimitrijevikj üritas Ricci ette võtta, kuid mehe põlv väändus päris pahasti ja makedoonlane jäi valudes väljakule pikali. Itaalia lõpetas kiirrünnaku korviga ja vähendas vahe 76 : 82. Aga noore mängujuhi vigastus näib päris tõsine, sest ta lahkus platsilt tiimikaaslaste toel.

15:44

Vitali kolmene vähendas vahe seitsmele silmale ja Itaalial oli võimalus vähendada vahe viiele, kuid Wiley blokeeris Spissu viske ja Põhja-Makedoonia poolelt pani Magdevski rasked 2 punkti. Valus. Võis olla kohtumise võtmehetk. Mängu lõpuni 2.05, Põhja-Makedoonia ees 82 : 73

15:42

Dimitrijevikj pääses vabaviskejoonele, kust tabas mõlemad sooritused. 3.15 enne mängu lõppu Põhja-Makedoonia edu 10 silma.

15:41

Riccilt tulid neli minutit enne matši lõppu lihtsad 2 punkti juurde, Itaalia kaotusseis 70 : 78. Kas siit algas Itaalia lõpuspurt?

15:38

Aina hapumaks läheb... Dimitrijevikj tegi taas itaallasele üks-üks ära ja purjetas korvi alla, kus tõi lihtsad kaks punkti. Põhja-Makedoonia edu 10 punkti, mängida viis minutit.

15:36

Itaalia visuaalselt mängib kaitses sutsu agressiivsemalt kui kolmandal veerandil, kuid Nenad Dimitrijevikj murdis korvi alla ja sopsas koos veaga. 22aastane mängujuht tabas ka vabaviske, Põhja-Makedoonia ees 76 : 68.

15:34

Itaalia kuiv periood sai läbi, sest Spissu sopsas kolmese ja vähendas vahe viiele punktile (68 : 73). Mängu lõpuni alla seitsme minuti. Kas Itaalia suudab rongi alt välja tulla ja aitab Eesti EMile?

15:30

Põhja-Makedoonia jätkab võimsalt ja juhib juba 73 : 65. Itaalia juhtis veel kaks minutit enne kolmanda veerandi lõppu 65 : 61, aga viimased viis minutid on nad kuival, samal ajal on makedoonlased visanud tosin silma.

15:25

Oi jumal... Dimitrijevikj võttis veerandi viimasel sekundil viske keskjoonelt ja see sopsas. Põhja-Makedoonia võitis kolmanda veerandaja 26 : 13 ja juhib mängu 67 : 65. Kas Itaalia võtab jalad kõhu alt välja?

15:23

Ai-ai, Põhja-Makedoonia harutas Itaalia kaitse lahti, nurgast leiti vaba Vojdan Stojanovski, kes kolmesel ei eksi. Itaalia eduseis veel 65 : 64, aga kolmandat veerandit valitseb Põhja-Makedoonia.

15:17

Itaalia pehmeks muutunud kaitset suudab väga hästi ära kasutada Nenad Dimitrijevikj, kelle arvel on kolmandal veerandil kuus silma ja kolm söötu. Samuti on Wiley toonud kuus punkti. Kuigi Itaalia juhib veel kahe silmaga (63 : 61), siis mäng on selgelt läinud makedoonlaste kätte.

15:12

Itaalia kaitse mängib teist poolaega väga-väga-väga tujutult. Põhja-Makedoonia sai järjepidevalt loopida vabalt kolmeseid, kuid õnneks balkanlased vabadelt kohtadelt viskeid ära ei pannud. Samuti unustati korvi alla täiesti vabalt Wiley, kes surus palli pealt. Õnneks Itaalia suudab rünnakul siiani resultatiivselt jätkata ja juhib 59 : 51.

15:07

Magdevskil koos juba 18 silma, mis on päris müstika, sest valiksarja eelnevas neljas kohtumises viskas ta kokku 25 silma.

15:06

Teine poolaeg algas Põhja-Makedoonia kahe tabava vabaviske ja Magdevski kolmesega, vahe Itaalia kasuks veel kuus silma. Huhuh, läheb veel higistamiseks.

15:01

Põhja-Makedoonia koondist on seni alt vedanud nende mängujuht Nenad Dimitrijevikj. Hispaania kõrgliigas palliv noor mängumees on seni platsilt tabanud kuuest viskest vaid ühe, 4 punkti ja 3 söödu kõrval on tal ka 4 pallikaotust. Kuid peamiselt on tiimi rünnakud jooksnud ummikusse just seetõttu, et Dimitrijevikj on väga palju üritanud üksi ja vägisi.

Kui Itaalia oli tiimide avakohtumises hädas eelkõige Dimitrijevikji ja Wiley pink'n'rollidega, siis täna on sisuliselt nullitud mõlemad mehed ja väga palju antakse abi. Kodustatud jänki arvel on 16 minutiga vaid 3 silma ja 1 lauda.

Makedoonlasi on seni vedanud Partizani nooruses Hispaanias ja Partizanis, kuid nüüd 25aastaselt MZT Skopjet esindav Andrej Magdevski, kelle arvel on lausa 15 punkti (visked platsilt 6/5. Kaksikvendade Vojdan ja Damjan Stojanovski arvel on vastavalt 8 ja 5 silma.

14:55

Itaalia mängu vedas taaskord Marco Spissu, kelle arvel on 10 punkti ja 6 söötu. Prodica toetas teda 8 ning Vitali, Alviti ja Bortolani 7 silmaga. Seni valikturniiril saapamaad vedanud ning Eesti vastu 19 punkti toonud Ricci sai kahe ja poole minutiga kaks viga ning mees rohkem pole platsil käinud.

14:47

Põhja-Makedoonia lõpetas poolaja küll 7 : 2 spurdiga, kuid Itaalia läks puhkama 52 : 41 eduseisus. Võib öelda, et Eesti on ühe jalaga EMil, kuid meil on veel 20 minutit mängida.

14:42

Põhja-Makedoonia rünnak on teisel veerandil üsna kipsis, sest kuidagi ei leita vabu viskekohti. 2 minutit enne esimese poolaja lõppu Itaalia 15punktine eduseis püsib ehk tablool seis 50 : 35.

14:36

Itaaliat veavad seni noored. Tiimi parimana on 18aastase Gabriele Procida arvel 8 silma, aga mis peamine: Itaalia juhib juba 45 : 30!

14:29

Silma hakkabki seegi, et Itaalia on teist matši järjest hädas lohakate pallikaotusega. Mänguvahend kaob meeste haardest põrgatustel ja lihtsad söödudki ei jõua hooti kohale.

14:28

Kui kaua Itaalia müstiline viskepäev jätkub? Seni on platsilt tabatud 19st viskest 13, sealjuures kolmeseid üheksast seitse. See on veidi halb märk, et sellise visketabavuse juures on Itaalia edu vaid 7 punkti (37 :30), sest vaevalt Itaalia visketabavus 70% lähedale jääb.

14:24

Itaalia võitis avaverandi 30 : 20.

Makedoonlaste poolel on seni üllatavalt hapu päev nende kodustatud jänkil Jacob Wileyl, kes 7 minutiga pole kätt valgeks saanud. Eelnevates matšides Itaalia ja Venemaa vastu viskas ta vastavalt 17 ja 16 punkti. Seni on nende mängu vedanud trio Dimitrijevikj-Damjan Stojanovski-Vojdan Stojanovski, kelle arvel on meeskonna 20st silmast 15. Õnneks keegi neist väga hullu ei pane.

Itaalia poolelt sai käe valgeks juba kaheksa mängijat, nendest parimana Eesti vastu puhanud 20aastane Brescia tagamängija Giordano Bortolani, kelle arvel on 7 punkti. Sama mees viskas reedel tiimide omavahelises kohtumises 17 silma.

14:15

Põhja-Makedoonia 22aastane mängujuht Nenad Dimitrijevikj sai seisul 13 : 20 oma teise vea ja peatreener võttis Badalona Joventuti korvpalluri puhkama.

14:13

Itaalia korvpallikoondis on Permi "mullis" Põhja-Makedoonia juba korra 92 : 84 alistanud. Reedel ei tulnud võit siiski lihtsalt, sest avapoolaja järel oli Itaalia kaotusseisus 41 : 43, veel neli minutit enne lõppu juhiti vaid ühe silmaga. Kuid seejärel panid sinisärgid kaitse lukku ja viimasel neljal minutil lasti endale visata vaid viis silma.

14:09

Itaalia esimesed viis minutit on ründes pea veatud. Kahesed 4/3, kolmesed 4/4 ja tablool eduseis 19 :13.

14:08

Itaalia üks võtmemängija Giampaolo Ricci sai kahjuks kiiresti kaks viga. Kuna puudu on ka Tessitori, siis sinisärkide korvialune võib jääda lahjaks.

14:06

Seni on Eesti vaates kõik suurepärane. Itaalial liigub pall väga hästi ja tiim tabab kaugelt hästi (seni kolmesed 3/3). Nõksa üle kolme minuti mängitud, Itaalia ees 12 : 7.

14:04

Põhja-Makedoonia algkoosseis. Nenad Dimitrijevikj, Vojdan Stojanovski, Damjan Stojanovski, Bojan Trajkovski ja Jacob Wiley.

Itaalia algviisik: Marco Spissu, Giordano Bortolani, Michele Vitali, Filippo Baldi Rossi ja Giampaolo Ricci.

Võrreldes Eesti mänguga tegi Itaalia algviisikus kaks vahetust. Toona alustanud Tessitorit pole täna üldse koosseisus. Aga Itaalia sats peaks olema nii ühtlane, et suures plaanis pole vahet. Peamine, et neil on motivatsiooni täna pingutada.

13:51

Tere, korvpallifännid!

Vaid 10 minuti pärast algab Itaalia ja Põhja-Makedoonia korvpallimatš. Eesti vaates on seis lihtne: kui Põhja-Makedoonia saab mängu sisse, siis oleme EMil.