Käsipall

Eurosarjas ajalugu teinud Serviti sai teada järgmise vastase. Peatreener Musting: võib vist öelda, et loosiõnne polnud 

Toimetas Mart Treial, 23. veebruar 2021 15:19
Kalmer Musting.Foto: Maria Kilk
Esimese Eesti käsipalliklubina eurosarjas kaheksa parema sekka edenenud Põlva Servitile loositi täna Viinis Euroopa käsipalliliidu peakorteris EHF Euroopa karikasarjas veerandfinaalivastane – Rootsi meistrivõistluste liider Ystads IF-i, kes detsembris lülitas samas sarjas konkurentsist HC Tallinna. Mängud toimuvad märtsi lõpus.

"Võib vist öelda, et loosiõnne polnud," kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting käsipalliliidu kodulehe vahendusel. "Kuna loos oli asetuseta, siis leidus võimalike vastaste hulgas kaks-kolm kergemat varianti. Rootsi liiga liidrikoht räägib iseenda eest, aga Ystadi mänge veel vaadanud pole. Ei olnud mõtet seitsme vastase kohta eeltööd tegema hakata, mängudeni on veel peaaegu kuu."

Serviti pääses avaringist Norra klubi Kolstad Handball vastu edasi mänguta, oli seejärel kahe mängu kokkuvõttes parem tšehhide Praha HC Duklast ning hiljuti kaheksandikfinaalis 28 : 28 viigi ja 28 : 23 võidu toel üle Venemaa kõrgliigatiimist Saratovi SGAU.

Ystads alistas avaringis 36 : 33 ja 36 : 29 Vilniuse VHC Šviesa ja seejärel HC Tallinn tulemustega 30 : 21 ja 27 : 24. Kaheksandikfinaalist said rootslased edasi mänguta, sest Austria klubi Westwieni SG Insignis pidi koroonaviirusepuhangu tõttu loobuma.

"Ystad mängis nii Šviesa kui ka Tallinnaga mõlemad kohtumised kodus. Eks läbirääkimised seisavad ees, aga oma kodumängu me ära anda ei kavatse – selline on meie klubi joon juba pikka aega olnud," kinnitas Musting.

Ystads IF-il on ajaloost ette näidata kaks Rootsi meistrikulda, viimane hooajast 1991/1992. Aastatel 2008–2009 mängis samas klubis Eesti 2003. ja 2005. aasta parim käsipallur Kaupo Palmar, kelle 17aastane poeg Kasper kuulub hetkel Ystadi duubelmeeskonda ja debüteeris tänavu Rootsi U17 koondises ning on registreeritud ka eurosarja.

Veerandfinaalide esialgsed mängupäevad on 20.–21. ning 27.–28. märts. Loosi tahtel peab Serviti avakohtumise kodusaalis. Viinis loositi ka poolfinaalpaarid ning Serviti-Ystad paari võitja saab aprillis toimuvates poolfinaalis vastaseks Rumeenia klubi Baia Mare CS Minauri ja Küprose meeskonna Famagusta Sabbianco Anorthosise vahelise vastasseisu parema satsi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee