Spordivaria

Eestlane võitis sisesõudmise MMil hõbemedali 

Toimetas Kadi Parts, 23. veebruar 2021 21:18
Leo Muiste.Foto: Viljandi Sõudeklubi/Facebook
Teisipäeva pärastlõunal algasid virtuaalsed maailmameistrivõistlused sisesõudmises, millest 63 riigi enam kui 900 atleeti võtavad osa spetsiaalset tehnoloogiat kasutades seal, kus nad heaks arvavad: näiteks koduklubis või hoopis garaažis.

Eestist on võistlustules seitse sportlast, kellest kaks – Leo Muiste (Viljandi SK) ja Rasmus Jõesaar (Pärnu SK) - olid alla 23aastaste vanusegrupis sõidu juba teinud. Mullu nii klassikalisel 2000 meetril kui neli korda lühemal sprindidistantsil valitsenud tiitlikaitsja Muiste ei läinud pikema võistlusmaa starti küll parima isikliku tippmargiga, ent teda peeti siiski üheks peamiseks kullapretendendiks, vahendas sõudeliit.

Kiireima stardi teinud Eesti noorsõudjale astus kohe kannale iirlane Alex Byrne, kes kindlustas MM-kulla tulemusega 5.55,3. Võimsa lõpuga kullamehele märkimisväärselt lähenenud Ruth Vaari hoolealune sai kaela hõbeda ning Moldova esindaja, terve sõidu vältel Muistele tugevat survet avaldanud Ivan Corsunov pronksi, ajad vastavalt 5.57,3 ja 5.58,2. Jõesaar lõpetas 14 võhmasportlase seas kümnendana, aeg 6.25,6.

„Algus oli mul väga hea, ent keskosas vajusin ära,“ rääkis Muiste, kelle sõnutsi oli probleeme pigem vaimu värskena hoidmisega. „Lõpus jõudsin taas väga hästi sõuda: kui ma ei eksi, võtsin finišispurdiga liidril kaheksa meetrit tagasi,“ rõõmustas isiklikku rekordit parandanud viljandlane. Järgmisena stardib eestlane eeloleval laupäeval sprindidistantsil, mida peab oma lemmikuks. „Tunnen end lühemal maal praegu palju paremini ja loodan tiitlit kaitsta. Jala sees võib olla aeg alla 1.16,“ avaldas spordimees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee