Spordivaria

VÄGEV! Teise ameti poolest tuntud Eesti pokkerimängija võitis nimekal turniiril üle 500 000 dollari (4)

Toimetas Kadi Parts, 25. veebruar 2021 18:23
Ottomar Ladva.Foto: Alar Truu
Endine Eesti maletaja Ottomar Ladva võitis PartyPoker'is lõppenud MILLIONS Online 6-Max Super High Roller turniiri ja teenis sellega üle 400 000 euro.

Turniirile pääsemiseks tuli maksta 25 000 dollarit ja pääsme lunastas 70 mängijat. Finaalipäevale ehk eilsele pääses 11 paremat mängijat, nende hulgas ka 23aastane Ladva. Eestlane mängis üle mitu maailma tippnime, teiste hulgas ameeriklase Justin Bonomo, kes on alates 2019. aasta augustist teeninud online-pokkeriga üle 48 miljoni dollari. See annab Wikipedia andmetel talle maailma online-pokkeriga teeninud mängijatest teise koha.

Omavahelises duellis olid Ladval käes risti äss ja poiss, Bonomol omakorda ärtu emand ning poti poiss. Lauda pandi esmalt ärtu poiss, risti viis, ärtu üheksa ning seejärel risti kümme. Kuigi Bonomo oli reatõmbega liidripositsioonil, teenis võidu eestlane, sest all-in'i minemise järel pandi viimase kaardina lauda risti kümme. See tähendas, et mõlemal mehel oli käes poiste paar, aga kõrgem teine kaart ehk äss versus emand andis võidu just Ladvale.

Eestlane teenis mainekalt turniirilt auhinnaraha 525 089 dollarit.

Varasemalt tegeles Ladva edukalt malemänguga ja on tulnud Euroopa noorte meistriks nii kiir- kui välkmales. Ta on ka noorim Eesti malemeister. Mõned aastad tagasi vahetas Ladva oma varasema ala just pokkeri vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee