Oliver ja Petetr Solberg.Foto: Bradley Collyer/Scanpix
Toimetas Kadi Parts 25. veebruar 2021 21:30
WRC-sarjas peetakse üheks lootustandvamaks staariks Oliver Solbergi, kelle isa Petter Solberg heitis valgust sellele, kuidas noormees WRC-sarja pääses.

Norralane Petter Solberg jõudis WRC-sarja 1998. aastal ja viis aastat hiljem krooniti ta autoralli maailmameistriks. Nüüdseks on 46aastane papa-Solberg oma sõitjakarjäärile joone alla tõmmanud, aga WRC-sarja protokollist leiab endiselt Solbergi nime, seekord on sõitjaks tema poeg Oliver.

19aastane noor Solberg, kelle poolt pole rallisõitjaks ainult isa, vaid ka ema, stardib homme algaval Arctic Rallyl Ott Tänaku tiimikaaslasena ja juba on noor ralliäss kuulutatud WRC-sarja tulevikuässaks.

Isa Petter meenutas, et pärast oma sportlaskarjääri lõppu hakkas ta pojaga rohkem aega veetma ja tutvustas teda mitmetele spordialadele nagu näiteks jäähoki, tantsimine, jalgpall ja tennis. Ta nentis, et noorena oli saavutustest olulisem see, et lapsel oleks lõbus.

Kuigi isa proovis pojale tutvustada ka teisi alasid, oli just autosport see, mis noormehe südame võitis. Isa meenutas seda nii: „Kui ta võttis esimest korda mu rallikrossiato ja tegi esimese sõidu ja load, siis mul ei olnud sellega mingit seotust. Ta helistas ise alaliidule ja rääkis sellest. Ütlesin, et kui ta load ära teeb, siis võib ta mu autoga sõita See oli rohkem nagu nali, aga kui ta selle ära tegi, siis hakkasid asjad muutuma.“

Isa Solberg nentis, et on oma poja automotokarjääri alati toetanud, aga arvab, et sisemine põlemine peab tulema ikkagi Oliverist, mitte isa poolt. Maailma tipptasemel kihutamise kohta sõnas vana Solberg nii: „Üks asi on kiirus, aga teine asi see, mida sa autos tegelikult vajad. Sellel levelil pead sa väga kiiresti leidma lahendusi.“

Oma poja käekäigust rääkides kiitis maailmameister Prantsusmaal asuvat FFSA akadeemiat, mis on noorele Oliverile andnud palju kogemust ja sõpru. Edasise karjääri kohta nentis kogenud ralliäss, et poeg peab ise oma eksimused ära tegema ja neist õppima.

„Ta kindlasti teeb vigu. Nii noorelt ei saa olla nii, et saa ei tee vigu,“ tunnistas Petter Solberg. Samas jagas ta kiitust eestlasele Ott Tänakule, et tema olevat üks paremaid näiteid, kelle pealt õppida, kuidas maailmameistriks tulla. „See on suurepärane, et Hyundai hoolitseb noorte sõitjate eest,“ lisas isa Solberg.