Talisport

Endise Eesti suusatipu mõtisklus: kahtlen, et Norra ajakirjanikud küsisid täna Johaugilt, kas ta huulepulka ikka kasutas (12)

Toimetas Kaarel Täll, 27. veebruar 2021 22:18
Therese Johaug naasis pärast dopinguskandaali kohe võidulainele.Foto: Reuters/Scanpix
Endine tippsuusataja Kaspar Kokk arutles ETV spordiuudistes selle üle, kuidas saaks Eesti spordiavalikkus ja ajakirjanikud ühiselt unustada 2019. aasta Seefeldi MMi dopinguskandaali, kus keelatud võtete ja ainetega jäid lõpuks vahele Karel Tammjärv, Algo Kärp ja Andreas Veerpalu.

Saatejuht Tarmo Tiisler uuris külaliselt, kas Seefeldi MMi dopinguvari on Eesti suusatamise kohalt maha raputatud. „Siin on kaks poolt. Halb on see, et Seefeldi skandaal maandus ebasoodsale pinnasele. Eesti suusatamist on teatavasti viimase kümne aasta jooksul raputanud mitmed ebameeldivad sündmused,“ arutles Kokk. „Hea on see, et meil on noor põlvkond, kellel polnud skandaalidega mingisugust kokkupuudet.“

Kokk vihjas 2016. aasta septembrikuule, kui Johaug jäi vahele dopingaine Closteboli kasutamisega. Tegemist on anaboolse steroidiga ning Johaugi sõnul sattus see tema organismi huulepulga kasutamise tõttu. Lõpuks sai Johaug 18 kuu pikkuse võistluskeelu ja jäi eemale 2018. aasta olümpiamängudelt.

Hiljem naasis ta väga edukalt suusarajale ning 2019. aastal Seefeldis krooniti Johaug kolmekordseks maailmameistriks. Täna triumfeeris ta Oberstdorfi MMil suusavahetusega sõidus.

Kaspar Kokk kuulus pikalt Eesti suusakoondisesse ja tema säravaim tulemus pärineb 2007. aasta Sapporo MMilt, kus Kokk saavutas 50 km klassikastiilis ühisstardist sõidus 11. koha. 2006. aasta Torino olümpial oli ta 30 km suusavahetusega sõidus 20.

Kaspar Kokk. Foto: JOOSEP MARTINSON

Samal teemal

27.02.2021
Johaug põrkas rootslannast konkurendiga kokku, kuid tuli sellele vaatamata maailmameistriks