Jalgpall

Paide linnameeskonnaga liitus järjekordne Aafrika jalgpallitalent (4)

Toimetas Kaspar Koort, 3. märts 2021 12:01
Ishaku Konda.Foto: Twitter / Afrikan Insider
Paide linnameeskond andis teada, et sõlmis lepingu 21aastase Ghana keskkaitsja Ishaku Kondaga.

Konda liitub Paidega Ghana klubist Asokwa Deportivo FC, kust ta oli mullu laenul Austria esiliiga meeskonnas FC Juniors OÖ. Endine Ghana U20 koondise kapten on Paide linnameeskonna kuues hooajaeelne täiendus. Talvises üleminekuaknas liitusid Paidega veel väravavaht Mihkel Aksalu, kaitsja Hindrek Ojamaa, poolkaitsja Marten Henrik Kelement, ääreründaja Raimond Eino ja Guinea ründaja Sekou Amadou Camara.

Samal teemal

“Olen õnnelik, et saan liituda Eesti ühe parima klubiga ja loomulikult soovin Paidega tänavu võidelda tiitli nimel. Püüan meeskonda tuua liidriomadusi, aidata ehitada võimast kaitseliini ning areneda veelgi mängijana, et olla Premium liiga parimaid kaitsjaid," kommenteeris Konda Paide linnameeskonna pressiteate vahendusel.

Paide spordidirektor Gert Kams lisas omalt poolt, et  Konda toob nende kaitseliini võimsust, konkurentsi ja sügavust.

"Ishaku on keskkaitsja, kellel on kõik vajalikud omadused, et tänapäeva jalgpallis silmatorkavalt esineda – ta on füüsiliselt võimekas, agressiivne, heade kaitseomadustega ning julge palliga tegutsedes. Eraldi võib veel lisada, et mängijal on välja kujunenud selged liidriomadused, sest teda on usaldatud kaptenina väga tugeva jalgpalliriigi Ghana noortekoondistes,” märkis Kams.

Ishaku Konda oli Ghana U20 koondise kapteniks kaks aastat tagasi toimunud Aafrika U20 meistrivõistlustel. Meeskonna suurimaks staariks oli praeguseks Amsterdami Ajaxisse jõudnud Mohammed Kudus, ent alagrupist gaanalased toona edasi ei pääsenud. Muuseas, kui Ghana kaotas 0 : 1 Malile, siis Mali ainsa värava lõi Hadji Drame, kes liitus Paide linnameeskonnaga eelmisel hooajal.

Paide jaoks algab kodune jalgpallihooaeg juba eeloleval reedel, kui superakarikafinaalis minnakse vastamisi FC Floraga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee