Jalgpall

MISKI EI JÄÄ VARJU: Eestiski kasutatav statistikaplatvorm riietab halastamatult lahti nii meeskonnad kui ka mängijad  

Kaspar Koort, 4. märts 2021 10:40
MOŠNIKOV, MA TEAN SU VIGUREID! Reedel selgitavad Paide linnameeskond ja FC Flora välja tänavuse superakarika võitja. Kuigi võiks arvata, et meeskondadel ei ole teineteise ees suuri saladusi, on treenerid tõenäoliselt mänguks valmistudes siiski kõvasti ajusid ragistanud ning vastane katsutakse mõne kavala käiguga nurka mängida.Foto: Robin Roots
Lumi on sulanud ja linnukesedki siristavad kevade ootuses. See saab tähenda vaid üht: eeloleval reedel toimuva superkarikafinaaliga pannakse pall veerema kodustel jalgpalliväljakutel. Hooajaks valmistudes (ja edaspidi mängudeks sõjaplaane sepistades) saavad Premium liiga treenerid juba kuuendat aastat kasutada InStati statistikaplatvormi lõputuid varasalvi. Mis imeloom see siis õigupoolest on, mille kullipilgu alt ei jää väidetavalt välja jalgpalluri ainuski liigutus, olgu see siis õnnestunud või ebaõnnestunud?

Jalgpallimänguga seotud statistikat – alates palluri mängitud minutitest kuni matši jooksul läbitud kilomeetriteni – on tehtud muidugi juba aastakümneid, ent viimasel kümmekonnal aastal on jõuliselt arendatud platvorme, mis võtavad mängu ja mängijate tegemised sõna otseses mõttes üksipulgi lahti. Piltlikult öeldes: kui lihtne statistika ütleb, et mängija A tegi 20 täpset ja kümme ebaõnnestunud söötu, siis need platvormid täpsustavad seevastu, kui pikk oli iga konkreetne sööt, kuhupoole see läks ning kas mängija A eelistas palli veeretada mängijale B või hoopis C ja nii edasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.01.2021
ÕL EKSKLUSIIV | Aafrika talente Eestisse vahendav Gambia agent: teie koondise valikud tunduvad ebaausad
11.12.2020
Tehisintellektid hakkavad jalgpallurite üleminekuid kontrollima?
10.06.2019
ANALÜÜS: jalgpallikoondise plaan mängida palliga julgemini ja osavamalt õnnestus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee