Üle pika aja algkoosseisu pääsenud Klavan aitas Cagliari võidule

Toimetas Eigo Kaljurand, 4. märts 2021 08:58
Ragnar Klavan (pikali) röövimas palli Bolgona mängijatelt.Foto: AP/Scanpix
Cagliari Calcio alistas kolmapäeval Itaalia jalgpalli kõrgliigas 1 : 0 Bologna, Eesti vutiäss Ragnar Klavan alustas kohtumist algkoosseisus.

Ragnar Klavan käis viimati esindusmeeskonna eest platsil 16. detsembril, kui Cagliari viigistas Parmaga. Seejärel andis ta positiivse koroonaproovi ja oli hädas erinevate vigastustega. Seitsmekordne Eesti aasta jalgpallur naasis platsile veebuari keskel, kui ta sai minuteid Cagliari noortesatsis, eile pääses Klavan taas väljakule esindusmeeskonnas.

Cagliari alistas kodustaadionil Bologna 1 : 0, matši ainsa värava lõi 19. minutil Daniele Rugani, kes skooris nurgalöögi järel. Veebruari lõpus peatreenerit vahetanud Cagliari on uue juhendaja Leonardo Semplici käe alla mänginud kaks liigamatši ja need mõlemad võitnud. Bolonga vastu moodustas Klavan keskkaitsetrio koos Diego Godini ja Ruganiga, kellest viimast asendas teisel poolajal Luca Ceppitelli.

Sardiinia satsil on nüüd koos 21 punkti, millega tiim tõusis tabelis 17. kohale, nende seljataga on Torino, kellel on kahe vähempeetud matši juures 20 sanga. Hooaja lõpus kukuvad Serie A pingerea 18.-20. klubi esiliigasse.

Leonardo Semplici hoolealused tulevad taas platsile pühapäeval, kui Cagliari sõidab külla Sampdoriale.