Vormel 1

Vormel 1: kapitalistlikud jänkid kapituleerusid võimsa Venemaa ees 

Toimetas Eigo Kaljurand, 4. märts 2021 11:20
USA vormelimeeskonna Haas nimisponsoriks asus Venemaa väetisetootja Uralkali.Foto: Twitter.com/HaasF1Team
Ameerika Ühendriikide vormel 1 meeskond Haas avalikustas eeloleva hooaja masina, mida tänavu kaunistavad meie idanaabri Venemaa lipuvärvid.

Möödunud aastatel must-valgena ringradadel tiirelnud Haasi masinad võõbatakse tänavu Venemaa trikoloori värvidesse. Nimelt on tiimi uus peasponsor idanaabrite väetisetootja Uralkali, mille omaniku Dmitri Mazepini poeg Nikita on meeskonna üks sõitja.

"Mul on väga hea meel tervitada Uralkalit vormel 1 sarja Haasi meeskonna nimisponsorina," ütles tiimi omanik Gene Haas. "Ootame pikisilmi, et saaksime tänavu nende kaubamärki esindada. See saab olema väljakutse, kuid loodan, et sõidame sellel hooajal punktikohtadele."

Haasi juhtide sõnul tänavu lootused väga suured pole. "Viimased hooajad on olnud rasked, kuid me vaatame suuremat pilti ja eriti aastat 2022, kui masinatele tulevad uued reeglid," jätaks Gene Haas. Samal seisukohal on tiimi peainsener Guenther Steiner

"Teame, et tänavune hooaeg tuleb keeruline," rääkis Itaalia päritolu Steiner hiljutises intervjuus portaalile motorsport.com. "Oleme selleks valmis. Teeme sellel aastal, mida suudame, aga ohverdame lähituleviku pika vaate nimel. See on meie praegune plaan."

Vormel 1 masinad tulevad koos rajale 12. märtsil, kui Bahreini ringrajal toimuvad esimesed testid. Samas kohas toimub 28. märtsil hooaja avaetapp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee