Norra naised tähistamas 4 x 5 km teatesõidu võitu.Foto: AFP/Scanpix
Talisport
4. märts 2021, 15:26

Naiste teatesõidu võitis oodatult Norra, Eesti sai ringiga

Saksamaal Oberstdorfis toimuvatel põhja suusaalade MMil võitis naiste 4 x 5 km teatesõidu Norra (Tiril Udnes Weng, Heidi Weng, Therese Johaug, Helene Marie Fossesholm), Eesti naiskond sai 14. kohta.

4 x 5 km teatesõidu avavahetuse järel mahtusid üheksa parimat rahvusnaiskonda 15 sekundi sisse, mõneti üllatuslikult juhtis võistlust Tšehhi. Eesti 19aastane avavahetuse sõitja Kaidy Kaasiku andis 15 tiimi konkurentsis Aveli Uustalule vahetuse üle 11. kohal, liidrist 1.20,2 hiljem.

Teises vahetuses libisesid teistelt eest norralanna Heidi Weng ja venelanna Julia Stupak. Duo sõitis Saksamaa, USA, Šveitsi ja Soome eest ära ligi poole minutiga, ülejäänud naiskonnad kaotasid selle vahetuse lõpuks enam kui minutiga.

Therese Johaug tegi enda 5km sõiduga suures plaanid sotid selgeks. 32aastane murdmaakuninganna libises Venemaa Suusaliidu sportlaste koondnaiskonnalt eest ära 20 sekundiga, pronksile heitlesid veel Saksamaa, Soome ja USA, kes jäid omakorda venelastest maha ligi 50 sekundiga.

19aastane Helene Marie Fossesholm kasvatas Norra edu veelgi ja finišis oli nende edu venelannade (Jana Kiripšenko, Julia Stupak, Tatjana Sorina, Natalja Neprjaeva) ees 26,2 sekundit. Pronksi saatus selgus lõpusirgel, kus Soome naiskonna (Jasmi Joensuu, Johanna Matintalo, Riitta-Liisa Roponen, Krista Pärmäkoski) ankrunaine Pärmäkoski suutis edestada USA suurimat tähte Jessie Digginsit.

Viies oli Saksamaa, kelle järel kuues oli üks medalisoosikuid ja tiitlikaitsja Rootsi, kes kukkus tippkonkurentsist teises vahetuses, kus Charlotte Kalla kaotas kiirematele poolteist minutit. Rootsi meedia sõnul panid nende määrdemehed puuse klassikasuusaga, millel polnud rajal pidamist.

Eesti andis teise vahetuse üle 14. kohal, kui Norrale kaotati ligi viie minutiga. Naiskonna neljas liige Johanna Udras rajale ei pääsenud, sest Keidy Kaasiku sai oma vahetusel liidrilt ringiga sisse, mistap saadi protokolli kirja 14. koht.

Naiste teatesõidu 10 parimat Foto: Ekraanitõmmis