Tartu mängijad.Foto: Maria Kilk
4. märts 2021, 21:44

Pärnu andis lahingu, aga Tartu Bigbank asus kodus poolfinaalseeriat juhtima

Tartu Bigbank oli Eesti võrkpalli meistrivõistluste esimeses poolfinaalmängus 3:0 parem Pärnust.

Esimeses geimis mindi esimesele pausile Pärnu 8:7 juhtimisel, teiseks pausiks oli omakorda Tartu 16:13 ees. Punkt-punktis liiguti geimi lõpu suunas ja kokkuvõttes teenis 25:21 võidu kodutiim Tartu.

Teises geimis jätkati tasavägiste esitustega, kui esimesele tehnilisele time-out’ile mindi tartlaste 8:7 juhtimisel. Teise kohustusliku pausi ajaks oli Bigbank ees 16:12 ja peagi oli sisse mängitud justkui veenev 19:13 edu, kuid pärnakad ei andnud veel alla ja peagi oli Tartu edu vaid 20:18. Geimi lõpp kuulus aga taas poolfinaalideks parima asetuse saanud Tartule, seekord numbritega 25:20.

Kolmandas geimis oli kodumeeskond esimeseks tehniliseks pausiks juhtimas 8:5, teiseks oli nende poolt vaadatuna seis 16:13. Pärnu tuli veel skooril 17:16 ühe punkti kaugusele ja võideldi geimi lõpuni, kuid seegi kuulus lõpuks Tartule seisuga 25:21.

Märt Tammearu tõi tartlaste poolt 15 punkti, 14 kanti Albert Hurda kontosse. Pärnu resultatiivseim oli Atvars Ozolinš 10 punktiga, üheksa lisas Toms Svans.

Poolfinaalseeria teine mäng peetakse 8. märtsil. Teises poolfinaalseerias alistas Tallinna Selver eile 3:0 Saaremaa. Poolfinaalid peetakse kolme võiduni.