Kanepi sai Dubais raske võidu, Kontaveit alustab turniiri endise maailma esireketi vastu

Toimetas Mihkel Talivee, 6. märts 2021 11:13
Kaia KanepiFoto: Reuters/Scanpix
Eesti teine tennisereket Kaia Kanepi (WTA 62.) alustas Dubai turniiri kvalifikatsioonist, kus sai raske 6 : 1, 6 : 7 (3), 6 : 4 võidu jaapanlanna Ena Shibahara (WTA 503) üle.

Matš kestis kokku 2 tundi ja 25 minutit. Eriti pikk oli teine sett, mis vältas tund ja kuus minutit.

Otsustavas setis suutis 35aastane eestlanna seisul 4 : 4 murda vastase servi ning loovutas viimases geimis ainult ühe punkti.

Kanepi lõi kaheksa serviässa Shibahara kahe vastu ning tegi neli topeltviga, jaapanlannal kogunes neid viis.

Kvalifikatsiooni teises ringis kohtub ta kogenud venelanna Vera Zvonarjovaga (WTA 145.), kes oli 2010. aastal maailma teine reket.

Dubais lööb kaasa ka Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 24.), kes läheb esimeses ringis vastamisi Timea Babosega (WTA 105.). Tema vastase näol on tegu tugeva paarismängijaga: ungarlanna on võitnud neli suure slämmi tiitlit ja hoidnud paarismängu maailma edetabelis ka esimest positsiooni.

Põhiturniir algab esmaspäeval.

04.03.2021
KAHJU! Kontaveit vandus Doha veerandfinaalis alla kahekordsele Wimbledoni võitjale