SUUNANÄITAJA: Georgi Tunjovil (vasakul) õnnestus end murda SPALi noortetiimist esindusmeeskonda ning teenida mänguaega Serie A-s. Loodetavasti õnnestub sama rada käia ka teistel Itaalias pallivatel noormängijatel.Foto: Imago Sport / Scanpix
Kaspar Koort 9. märts 2021 08:22
Kui Euroopa absoluutsetes tippliigades mängivaid Eesti jalgpallureid tuleb jätkuvalt tikutulega otsida – õigupoolest peale Itaalia Serie A-s palliva Ragnar Klavani neid meil praegu ei olegi – siis meie noormängijate invasioon tippriikide akadeemiatesse on olnud viimastel aegadel üpris märkimisväärne. Siingi annab tooni Saapamaa, mille noortetiimidesse kuulub praegu kuus eestlast.

Ühtelt poolt võttes ei tohiks meil ju midagi selle vastu olla, kui andekas noor saab end proovile panna neljakordse maailmameistri jalgpallisüsteemis, ent teisalt toimivad Itaalia akadeemiad teistsugustel põhimõtetel kui muudes tippriikides. Kui näiteks Inglismaal on klubidel olemas ka U21 ja U23 vanuseklassi meeskonnad ehk noortele antakse rohkem aega küpsemiseks, siis Itaalias saab noorte jalgpall läbi U19 vanuseklassiga.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad