Jalgpall

TALENDID ITAALIAS: kas Eesti noored jalgpallurid peaks Saapamaa vutiakadeemiaid kartma nagu tuld? 

Kaspar Koort, 9. märts 2021 08:22
SUUNANÄITAJA: Georgi Tunjovil (vasakul) õnnestus end murda SPALi noortetiimist esindusmeeskonda ning teenida mänguaega Serie A-s. Loodetavasti õnnestub sama rada käia ka teistel Itaalias pallivatel noormängijatel.Foto: Imago Sport / Scanpix
Kui Euroopa absoluutsetes tippliigades mängivaid Eesti jalgpallureid tuleb jätkuvalt tikutulega otsida – õigupoolest peale Itaalia Serie A-s palliva Ragnar Klavani neid meil praegu ei olegi – siis meie noormängijate invasioon tippriikide akadeemiatesse on olnud viimastel aegadel üpris märkimisväärne. Siingi annab tooni Saapamaa, mille noortetiimidesse kuulub praegu kuus eestlast.

Ühtelt poolt võttes ei tohiks meil ju midagi selle vastu olla, kui andekas noor saab end proovile panna neljakordse maailmameistri jalgpallisüsteemis, ent teisalt toimivad Itaalia akadeemiad teistsugustel põhimõtetel kui muudes tippriikides. Kui näiteks Inglismaal on klubidel olemas ka U21 ja U23 vanuseklassi meeskonnad ehk noortele antakse rohkem aega küpsemiseks, siis Itaalias saab noorte jalgpall läbi U19 vanuseklassiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.01.2021
Marek Lemsalu uuest suunast: oleme sakslaste käest korralikult õpetust saanud
05.01.2021
SAMM SAKSA JALGPALLI KULTUURIRUUMI SUUNAS | Koondise uus peatreener: me ei saa loota imedele, edu alus on tõsine töö
21.09.2020
KAS UUE SUPERSTAARI SÜND? Noor Eesti ründeäss sõlmis Milano Interiga profilepingu
15.09.2020
HEA UUDIS: Paide Linnameeskonna noor talent siirdus Itaaliasse teise eestlase koduklubisse