Kaia Kanepi.Foto: Reuters/Scanpix
8. märts 2021, 19:40

KAHJU! Kanepi sai Dubai turniiri avaringis kindla kaotuse

Kaia Kanepi (WTA 62.) jäi Dubai tenniseturniiri avaringis tulemusega 6 : 7 (4), 2 : 6 alla ameeriklannale Shelby Rogersile.

Eestlanna jäi avasetis 1 : 4 ja 2 : 5 taha, kuid suutis viigistada, murdes seisul 4 : 5 vastase servi. Seejuures sai pikalt väldanud kümnendas geimis 28aastane Rogers kaks korda servida setivõidule.

Kiires lõppmängus juhtis Kanepi 4 : 3, kuid loovutas seejärel ameeriklannale neli järjestikust punkti.

Teises setis murdis Rogers seisul 2 : 2 Eesti teise reketi servi ning võttis lõpuks kindla võidu.

Matš kestis kokku tund ja 47 minutit. Rogers lõi neli serviässa, Kanepi viis, mõlemad tegid kolm topeltviga.

Usutavasti võis eestlanna tänast esitust mõjutada nädalavahetusel toimunud pikad kvalifikatsiooniringid. Esmalt oli ta alistanud 2 tundi ja 25 minutit kestnud mängus tulemusega 6 : 1, 6 : 7 (3), 6 : 4 jaapanlanna Ena Shibahara (WTA 503). Seejärel tagas ta koha põhiturniiril 6 : 3, 6 : 7 (5), 6 : 3 võiduga endise maailma teise reketi Vera Zvonarjova (WTA 145.) üle. Too matš kestis kaks tundi ja kolm minutit.