Anett Kontaveit jõudis Dubai turniiril kolmandasse ringi.Foto: ZUMA PRESS / Scanpix
9. märts 2021, 14:49

PÕNEV! Kontaveit noppis taas võidu, järgmises ringis ootab aga paras pähkel

Eesti parim tennisist Anett Kontaveit (WTA 24.) võitis Dubai WTA turniiri teises ringis 6 : 4, 7 : 5 rumeenlannat Sorana Cirstead (WTA 67.).

Kontaveidi jaoks algas matš rabedalt, sest jäi avasetis 0 : 2 kaotusseisu. Peagi särasid juba tablool 3 : 2 edunumbrid eestlanna kasuks. Kuigi Kontaveit pääses ka 4 : 2 juhtima, murdis 30aastane rumeenlanna vastase pallingu ja tegi seisuks 3 : 4. Järgmises geimis hoidis Cirstea oma pallingut ja viigistas. Lõpuks noppis 25aastane tallinlanna siiski 6 : 4 setivõidu.

Teine sett kulges väga võrdselt, kõigepealt 1 : 1, siis juba 2 : 2, 3 : 3, 4 : 4 ja 5 : 5. Kontaveit pääses seejärel 6 : 5 ette ning servima asus Cirstea. Eestlannal oli peagi kasutada kaks matšpalli, millest teise ta realiseeris. Õigemini lõpetas Cirstea kohtumise topeltveaga.

Statistika: Kontaveit vasakpoolses tulbas, Cirstea paremal.

Kontaveit on tänavu olnud heas hoos. Austraalias peetud Grampians Trophy turniiril jõudis ta finaali. Austraalia lahtistel meistrivõistlustel tuli kolmandas ringis alla vanduda Shelby Rogersile. Doha WTA mõõduvõtul alistas Kontaveit Jennifer Brady ja Anguelique Kerberi, kuni kaotas veerandfinaalis Petra Kvitovale. Dubai turniiri avaringis käis eestlanna jõud üle Timea Babosist.

Järgmises ringis ootab Kontaveiti valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 8.), kes alistas 6 : 2, 6 : 4 prantslanna Alize Cornet' (WTA 59.). Kontaveit ja Sabalenka on seni karjääri jooksul kohtunud kaks korda ja mõlemal juhul on võitnud valgevenelanna.