ŠOKK! Porto kukutas Torino Juventuse konkurentsist

Toimetas Eigo Kaljurand, 10. märts 2021 01:04
Cristano Ronaldo on Juventuses pallinud kolmel hooajal, millest vaid ühel on jõutud Meistrite liiga veerandfinaali.Foto: Reuters/Scanpix
Meistrite liigas selgusid esimesed veerandfinalistid, kui Dortmundi Borussia alistas kahe mängu kokkuvõttes Sevilla ning Porto lülitas edasisest konkurentsist välja Torino Juventuse.

Esimese omavahelise mängu 3 : 2 võitnud Dortmundi Borussia jäi korduskohtumise avaveerandil Sevilla surve alla, kuid see peeti vastu ja 35. minutil suudeti ise lüüa matši avavärav. Saksamaa klubi võitis vastaste väljakupoolel palli, kust anti kiire püstsööt kaitseliini taha jooksnud Marco Reusile. Saksamaa koondislane suunas otsajoonelt mänguvahendi värava ette, kust Erling Braut Haaland vajutas selle segamatult võrku.

Sama mees skooris teise poolaja alguses mängu teise kolli. Kasti murdunud Haaland lõi palli terava nurga alt võrku, kuid videokohtunikud nägid situatsioonis norralase viga ja väravat ei loetud. Samas tuvastati, et olukord varem rebiti teda särgist, mille eest määrati 11 meetri karistuslöök. Seda läks sooritama Haaland ise, kelle löögi võttis ära Sevilla väravavaht Yassine Bounou. Mäng jätkus paarkümmend sekundit, kuid siis teatas videokohtunik vilemehele, et puurivaht lahkus joonelt liiga vara ja penalti läks kordamisele. Teisel katsel Haaland enam ei eksinud.

Nende väravatega purustas ta mitmed rekordid. Pikalt Norra koondises ja Inglismaa kõrgliigas pallinud Alf-Inge Haalandi 20aastane poeg Erling Braut on noorim mängija, kes on skoorinud Meistrite liigas kuues järjestikuses mängus. Tema arvel on nüüd 20 väravat, mille skoorimiseks kulus tal vaid 14 matši, mis on niisamuti rekord. Dortmundi hoog on vägev mujalgi, sest meeskond on löönud kolli 34 järjestikuses kohtumises – suur roll on selles loomulikult Haalandil, kes on tänavu Bundesligas löönud 19 ja Meistrite liigas 10 kolli.

Kahe mängu kokkuvõttes 2 : 5 kaotusseisu jäänud Sevilla polnud oma viimast sõna öelnud. 68. minutil realiseeris 11 meetri karistuslöögi nende tipuründaja Youssef En-Nesyri, viiendal lisaminutil lisas marokolane ühe peaga. Lisaajale viiva kolmanda värava löömiseks Sevillal siiski aega polnud ja Dortmund läks edasi üldskooriga 5 : 4.

Juventus koperdas taas

Lisaajale läks aga õhtu teine matš. Esimese kohtumise Portolo 1 : 2 kaotanud Torino Juventus sai külma duši osaliseks 19. minutil, kui nende keskkaitsja Merih Demiral tegi oma karistusalas rumala vea ning Sérgio Oliveira realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Ehkki Juventus valdas märgatavalt enam palli, siis väravani jõuti alles 49. minutil, kui Cristiano Ronaldo jättis palli karistusalas Federico Chiesale, kes keerutas nahkkera ristnurka. Vaid viis minutit hiljem läks Juventuse tööpäev lihtsamaks, kui Porto ründaja Mehdi Taremi lõi kohtuniku vile järel palli tribüünile ning sai oma õhtu teise kollase kaardi, mis kokku tähendas punast ehk eemaldamist.

63. minutil leidis Juventuse paremkaitsja Juan Cuadrado tsenderdus 23aastase Chiesa peanupu, kes toksas taas palli väravasse. Kuigi Itaalia valitsev meister ohustas normaalajal järjepidevalt Porto väravat, siis lähemale kui Cuadrado lisaminutite lattilöök, nad ei jõudnud.

Kuna mõlemad matšid lõppesid skooriga 2 : 1 ja üldseis oli 3 : 3, suundusid satsid lisaajale. Kuigi mänguline ülekaal püsis Juventuse käes, siis 115. minutil jõudis sihile hoopis Porto. Sérgio Oliveira lõi paarikümnelt meetrilt karistuslöögi kavalalt müüri alt läbi ja pall supsas Juventuse kollkipri Wojciech Szczęsny käte ning posti vahelt sisse.

Kahe mängu kokkuvõttes oli seis 4 : 3 ja Portol edu võõrsil löödud väravatega, mistap pidi Juventus lööma natuke enam kui viie minutiga kaks kolli. Esimene tuli kahe minuti pärast, kui nurgalöögi järel skooris peaga Adrien Rabiot, aga olenemata marulisest survest teist lüüa ei õnnestunud.

Kui Juventus 2018. aasta suvel tõi meeskonda Cristiano Ronaldo, siis oli neil mõtteis Meistrite liiga tiitel. Reaaluses pole Itaalia klubi kolmel hooajal isegi poolfinaali jõudnud. Möödunud aastal jäi nende laeks niisamuti kaheksandikfinaal, kus koperdati Lyoni vastu, hooaeg enne seda jäädi veerandfinaalis alla Amsterdami Ajaxile.

Kuna Juventus on Itaalia liigas alles kolmandal kohal ja liidrist Milano Interist jäädakse maha kümne silmaga, siis võib ohus olla nende peatreeneri Andrea Pirlo töökoht. Samuti peab Juventuse juhtkond välja mõtlema, kas keerulises majandusolukorras tasub üüratu palgaga 36aastast Cristiano Ronaldot tiimis hoida või peaks järgnevatel hooaegadel panustama juba noorematele meestele.

Dortmundi Borussia – Sevilla 2 : 2 (1 : 0), kahe mängu kokkuvõttes 5 : 4

35., 54. (pen) Erling Braut Haaland – 68. (pen), 90+5. Youssef En-Nesyri

Torino Juventus – Porto 3 : 2 (poolaeg 0 : 1, normaalaeg 2 : 1), kahe mängu kokkuvõttes 4 : 4, võõrsil löödud värava reegli põhjal edenes järgmisesse ringi Porto