Talisport

SAAGA JÄTKUB: Norra suusaliit kaebas Kläbo diskvalifitseerimise edasi (19)

Toimetas Kadi Parts, 10. märts 2021 09:34
Johannes Hösflot Kläbo jõudis esimesena finišisse, aga maailmameistritiitlist jäi ilma.Foto: KAI PFAFFENBACH/Scanpix
Põhja suusaalade MMil Oberstdorfis alanud skandaal Johannes Hosflöt Kläbo ja Aleksandr Bolšunovi finiši vahel pole veel lõppenud, sest Norra suusaliit teatas eile, et kaebavad praeguse otsuse edasi.

Meeste 50 km ühisstardiga klassikatehnikasõit lõppes tõelise draamaga, kui esikohal sõitnud Bolšunov ja temast mööduda püüdnud Kläbo ei mahtunud kõrvuti finišisirgele ära. Norralane väitis hiljem, et venelane proovis teda rajalt välja puksida, Bolšunov leidis, et valis õige raja, sest see võimaldas kõige kiiremini finišisse purjetada.

Palju kõneainet tekitanud finiš Kläbo ja Bolšunovi vahel.Foto: KAI PFAFFENBACH/Scanpix

Intsidendis astus Kläbo korraks rajapiiretest välja ja Bolšunov murdis suusakepi, mistõttu oli tal lõpuni jõudmine keeruline. Kläbo tuli maailmameistriks ning venelase ees finišeeris teisena hoopis Emil Iversen.

Samal teemal

Sellega aga asi ei piirdunud, sest enne autasustamistseremooniat vaadati Venemaa poolt esitatud protesti järel pikalt videokordusi ja otsustati lõpuks, et Kläbo diskvalifitseeritakse. Norralased andsid kohe sisse omapoolse protesti, kuid see jäeti rahuldamata ja maailmameistriks krooniti Iversen, pettunud Bolšunovile jäi hõbe.

Nüüd on Norra suusakoondis otsustanud, et asja ikkagi nii ei jäeta ja erinevate portaalide andmetel kaevati otsus edasi. „Me absoluutselt ei nõustu kohtunike otsusega, sest meie arust ei olnud see midagi, mille eest tuleks määrata karistus,“ väitis norralaste suusaliidu juht Espen Bjervig Norra rahvusringhäälingule NRK.

Tellerreport.com vahendas, et norralaste hinnangul oli puhtalt tegemist võistlusolukorraga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee