Anett Kontaveit.Foto: Rob Prange/Scanpix
10. märts 2021, 12:26

Kontaveit pidi Dubai turniiril tunnistama maailma kaheksanda numbri paremust

Dubais peetaval WTA-turniiril mängis eestlanna Anett Kontaveit (WTA 24.) täna kolmandas ringis valgevenelanna Arina Sabalenkaga (WTA 8.). Eestlanna pidi vastu võtma kaotuse numbritega 3 : 6, 2 : 6.

Matš algas tasavägiselt ja esimese seti esimene murre toimus seisul 3 : 2, kui ees olnud Sabalenka suutis Kontaveidi servigeimi enda kasuks kallutada ja asuda juhtima 4 : 2. Eesti esireket hoidis veel oma järgmise servigeimi endale, kuid kokkuvõttes teenis Sabalenka 6 : 3 võidu.

Teises setis nähti mitut pikka ja tasavägist geimi, kuid maailma kaheksanda reketi hea vorm oli täna Kontaveidile liiast ja nii tuli teises setis vastu võtta 2 : 6 kaotus.

Serviässasid lõi eestlanna täna kaks, valgevenelanna kuus. Topeltvigasid tegi Kontaveit kolm Sabalenka kahe vastu. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kontaveidil 63,3%, võitjana väljunud Valgevene esindajannal omakorda 71,2%.

Ohtuleht

Pikk ja tasavägine geim, mis lõpuks kuulub Sabalenkale. Valgevenelanna juhib teist setti 5:2 ja asub servima matši võidu nimel.

12:14
Ohtuleht

Sabalenka on oma servi järel ees 4:2

12:10
Ohtuleht

Sabalenka lööb võrku ja Kontaveit hoiab oma servi, seis tema poolt vaadatuna nüüd 2:3

12:08
Ohtuleht

Eestlanna ei saa Sabalenka servil seekord ühtegi punkti, valgevenelanna ees 3:1

12:05
Ohtuleht

Kontaveit jääb enda servil 0:40 taha ja kuigi suudab paar punkti päästa, tuleb servigeim loovutada Sabalenkale. Maailma kaheksas reket juhib nüüd 2:1

12:01
Ohtuleht

Pikk ja tasavägine geim, aga Sabalenka siiski servi ära ei anna ja seis 1:1 viigis

11:58
Ohtuleht

Kontaveit on tasavägises geimis lähedal valgevenelanna servi murdmisele

11:53
Ohtuleht

Kontaveidilt selles geimis serviäss ja lõpetuseks pika pallivahetuse järel ilus punkt. Eestlanna hoiab oma servi ja juhib 1:0

Ohtuleht

Kontaveit saab selles geimis nii pahaseks, et lööb reketit veidi ka vastu maad...

Ohtuleht

Ja nüüd sünnib tänase mängu esimene murre, kui Kontaveit annab oma servigeimi ära. Valgevenelanna juhtimas 4:2

11:35
Ohtuleht

Sabalenka ei lase Kontaveidil selles geimis ühtegi punkti saada ja geim lõppeb Kontaveidi-poolse võrkulöögiga. Maailma kaheksas reket on juhtimas 3:2, seni kumbki mängija teise servi murda pole suutnud

11:33
Ohtuleht

Kontaveidi servigeim. Eestlanna saab taas ühe punkti korral võrgu kohalt korralikult vajutada ja asub 40:0 juhtima, kuid teeb siis topeltvea. Eestlanna mängib oma servi aga kindlalt lõpuni ja seis viigis 2:2.

11:29
Ohtuleht

Kontaveidi pikaks läinud löök lõpetab Sabalenka teise servigeimi ja valgevenelanna juhib 2:1

11:26
Ohtuleht.ee

Kontaveit lõpetab oma servigeimi ilusa löögiga võrgu kohalt ja seis nüüd viigis 1:1