VÕIMAS! Mbappe näitas Messile koha kätte ja vedas PSG kaheksa sekka, Liverpooli haavad said palsamit

Ohtuleht.ee, 10. märts 2021 23:54
Lionel Messi (esiplaanil) ja Kylian Mbappe.Foto: Reuters/Scanpix
Barcelona jalgpallimeeskonna jaoks on tänavune meistrite liiga turniir lõppenud. Kahe matši kokkuvõttes jäädi 2 : 5 alla Pariisi Saint-Germainile. Neli väravat lõi Barcelona võrku 22aastane Kylian Mbappe. Kaheksa parema sekka pääses ka Liverpool, kes oli kokkuvõttes 4 : 0 üle Leipzigist.

Pariisi meeskond mängis võimsa edu sisse avakohtumisega Barcelonas, mis võideti 4 : 1 ja siis lõi Mbappe kolm tabamust. Kolmapäeval tegid prantslased koduplatsil Hispaania suurklubiga 1 : 1 viigi.

Mbappe viis penaltipunktilt PSG juhtima pooletunnise mängu järel. Seitse minutit hiljem viigistas Lionel Messi. Argentiinlasel oli supervõimalus avapoolaja lõpus katalaanid ka juhtima viia, kuid ta eksis penaltil. Kusjuures viimased kaheksa korda oli ta meistrite liigas 11 meetri trahvilöögi realiseerinud.

Mbappest sai meistrite liiga ajaloo noorim mees, kes jõudis 25 tabamuseni. Pranstasel on vanust 22 aastat ja 80 päeva. Enne kuulus rekord Messi nimele, aga tal oli 25. värava ajal turjal 22 aastat ja 286 päeva.

Liverpoolil oli avakohtumisest ees 2 : 0 edu ja sama seisuga võideti ka nüüd. Kolmapäeval skoorisid Mohamed Salah ja Sadio Mane. Selles paaris peeti mõlemad kohtumised koroonaviiruse piirangute tõttu Budapestis.

Inglaste jaoks oli tegemist suure õnnestumisega pärast pikka musta seeriat. Kodumaa kõrgliigas on nad juba mitme kuu vältel täielikult põrunud ja tiitlikaitsjad asuvad tabelis alles kaheksandal real. Unistus meistrite liiga karikast elab aga edasi!

Lisaks PSG-le ja Liverpoolile on koha veerandfinaalis kindlustanud ka Dortmundi Borussia ja Porto.