Kristjan Ilves.Foto: Reuters/Scanpix
Talisport
14. märts 2021, 17:26

Põhialal võimutsenud Kristjan Ilves hüppemäel Aigrole ja Maltsevile vastu ei saanud

Nädalavahetusel jagasid suusahüppajad ja kahevõistlejad Otepääl Tehvandi spordikeskuses Eesti meistritiitleid. Kahe päeva jooksul võisteldi individuaalsetes ja meeskondlikes suusahüpetes ning individuaalses kahevõistluses.

Riiklike koroonapiirnagute tõttu said võistelda vaid kultuuriministeeriumi poolt varasemalt kinnitatud sportlased. Võistluste korraldamine oli kooskõlastatud terviseametiga ning see peeti rangeid reegleid jälgides. Individuaalsetes suusahüpetes astus võistlustulle 15 suusahüppajat, meeskondlikes suusahüpetes neli võistkonda ning kahevõistluses kaheksa sportlast.

Esimesel võistluspäeval teenis suusahüpete individuaalvõistluses meeste absoluutklassis kuldmedali Artti Aigro (Otepää Põhjakotkas) 260 punktiga, hõbeda võitis Kevin Maltsev (Elva suusaklubi, 251 punkti) ja pronksi kahevõistleja Kristjan Ilves (Elva suusaklubi, 244 punkti).

Meesjuunioridest võitis Markkus Alter (Otepää Põhjakotkas), M16 vanuseklassi kuld läks Andero Kapile (Otepää Põhjakotkas) ning naiste absoluutkassi ja naisjuunioride võidu viis koju Annemarii Bendi.

Meeskondlikes suusahüpetes võttis 663 punktiga võidu Elva suusaklubi esindus koosseisus Andreas Ilves, Kevin Maltsev ja Kristjan Ilves. Teise koha sai Otepää Põhjakotkas (Andero Kapp, Markkus Alter, Artti Aigro, 653,3 punkti) ning kolmandale kohal platseerus Võru spordikool/Andsumäe suusaklubi meeskond (Markus Pungar, Sten-Jörgen Leis, Martti Nõmme, 209 punkti).

Teisel võistluspäeval selgitati välja parimad kahevõistluses. Selget ülekaalu nii hüppemäel kui ka murdmaa 10 km distantsil näitas Kristjan Ilves, kellele järgnes noorem vend Andreas Ilves. Kolmanda koha võttis Markkus Alter, kellele kuulus samas meesjuunioride esikoht.