Mihkel Räim.Foto: Mario Stiehl
Toimetas Kaspar Koort 14. märts 2021 18:07
Jalgrattur Mihkel Räim saavutas Horvaatias toimunud Proljeće – Istrian Spring Trophy velotuuri kolmandal, 143 km pikkusel etapil oma uue klubi Mazowsze Serce Polski Cycling Team ridades esimese võidu.

Teisel kohal lõpetas sakslane Henri Uhlig (Rad - Net Rose Team) ja kolmas oli itaallane Jakub Mareczko (Vini Zabù). Eesti klubi Ampler Development Team esindajatest olid täna kiireimad lätlane Pauls Rubenis, kes lõpetas 8. kohal ja soomlane Antti-Jussi Juntunen, kes lõpetas 10. kohal, aga väga tihedalt oli kannul ka Gleb Karpenko, kes jäi lõpuks 13. kohale. Head tööd tegi ka Artjom Mirzojev, kelle ülesanne oli viimased 30 km jooksikuid püüda.

"Tänane sõit oli hullumeelne, kohe alguses toimus palju rünnakuid," võttis Mihkel Räim ränga sõidupäeva kokku.

Umbes poole sõidu pealt hakkas vihma sadama ja mul läks kett krussi, mille tõttu olin sunnitud ratast vahetama. Sain õnneks kiirelt uue ratta ja sõitsime punti tagasi.

Terve sõidu aja oli väga külm, läksin mingi hetk uuesti auto juurde ja sain oma võistlusratta tagasi, sest sellega on parem finišit teha. Viimane 40 km pikkune lõpuring oli tõsine kannatus, nägin kõiki pundis külmast värisemas. Tänast sõitu aitas võita vaid psühholoogiline tugevus. Proovisin sõidu ajal endale sisendada, et olen saunas ja mul on väga palav.

Viimased 40 km oli punt veel suur, aga ma ise püsisin 25–30 liikmelise pundi peas ja vahepeal ründasin ainuüksi selleks, et natukenegi sooja saada. Lõpus olin oma tiimist suhteliselt üksi, sest mitmed olid külma tõttu sunnitud katkestama, aga õnneks oskasin teisi tiime enda jaoks hästi ära kasutada. Isegi finiš tuli sel korral kuidagi lihtsalt.

Olen seda võitu päris kaua oodanud ja väga tänulik, et mu jalad lõpuks minu kasuks töötasid. Selle võidu pühendan ma ühele lähedasele inimesele, keda tänaseks kahjuks meie hulgas enam ei ole.“ 

Ampler Development Teami meeskonna juht Rene Mandri kommenteeris oma hoolealuste sõitu järgmiselt:

"Oli hea, et saime selle velotuuri jalgadesse ja kogemuse võrra rikkamaks. Oli vaja, et poisid näeksid enda hetke seisu võrreldes teistega. Esimestel päevadel meil nii hästi ei õnnestunud, tulemust ei tulnud, kuid vähemalt nägime, et poisid olid konkurentsis. Ka viimasel etapil jaksasid, füüsiline pool on neil hea. See tähendab, et nad on korralikult treeninud ja valmis eelseisvaks hooajaks, küll paremad tulemused ka tulevad."