Luka Doncic (sinises).Foto: USA TODAY Sports / Scanpix
20. märts 2021, 09:56

VIDEO | Doncici supermäng Dallast ei päästnud, mullune finalist sai kindla kaotuse

Korvpalliliigas NBA sai valusa kaotuse Dallas Mavericks, kes jäi võõral väljakul tulemusega 119 : 125 alla Portland Trail Blazersile.

Avaveerandi nelja punktiga kaotanud külalismeeskond oli esimese poolaja lõpuks taga 60 : 64. Eelviimasel neljandikul viskasid nad aga 38 ja pääsesid matši 98 : 93 juhtima. Dallas juhtis viimasel veerandajal veel kaheksa silmaga, kuid 4.26 enne kohtumise lõppu tabas Rodney Hood kolmese ning vähendas Portlandi kaotusseisu 109 : 110-le.

Carmelo Anthony pealtpanek viis võõrustajad taas juhtima, Damian Lillard viskas seejärel kaks korvi järjest, suurendades nende edu viiele punktile. Kui mängida jäi 1.17, tabas CJ McCollum kaugviske ning tegi seisuks 118 : 112. Luka Doncic vastas küll kohe korviga, ent järgmisel rünnakul tabas eelnevalt ründelaua võitnud Robert Covington kolmese ja kindlustas Portlandile võidu.

Võitjate resultatiivseim oli seitse kaugviset tabanud McCollum, kellele läks lõpuks kirja 32 punkti. Lillard lisas 31 silma. Dallasele tõi Doncic 38 punkti, üheksa lauapalli ja üheksa tulemuslikku söötu. Tim Hardaway Jr. kogus 25 silma, Kristaps Porzingis piirdus 11 punktiga.

Mullune idakonverentsi tšempion Miami Heat jäi koduväljakul tulemusega 110 : 137 alla Indiana Pacersile. Kui avaveerandi kaotasid võõrustajad kahe punktiga, siis poolaja lõpuks oli vahe suurenenud kümnele silmale ning viimase neljandiku eel olid nad juba 17 punktiga maas.

Külalismeeskonnale tõi Malcolm Brogdon 27 punkti, Domantas Sabonis lisas 13 silma ja 15 lauapalli. Pingilt sekkunud T.J. McConnell panustas võitu 16 punkti ja 15 resultatiivset söötu. Miami parim oli 20 silma ja kaheksa lauapalliga Bam Adebayo, Jimmy Butler kogus 17 punkti ja kaheksa lauda.