Julia BeljajevaFoto: Tiina Kõrtsini
Vehklemine
21. märts 2021, 11:59

BLOGI | Beljajeva langes Kaasani MK-etapil veerandfinaalis, teiste koondislaste laeks jäi teine ring (2)

Venemaal Kaasanis toimuval vehklemise maailmakarikaetapil jõudis Julia Beljajeva veerandfinaali, kus tunnistas Lõuna-Korea epeenaise Injeong Choi 15 : 8 paremust. Teiste eestlannade laeks jäi teine ring.

Kui viiest eestlannast kukkus avaringis konkurentsist vaid Veronika Zuikova, kes tunnistas itaallanna Federica Isola 15 : 11 paremust, siis järgmine ring sai saatuslikuks juba kolmele naisele.

Avaringis 15 : 5 Polina Haertdinova alistanud Kirpu läks 32 parima seas kokku meie idanaabri Julia Litšaginaga. Kahjuks teisest venelannast Kirpu jõud üle ei käinud ning 28aastane eestlanna kaotas matši 13 : 15. Irina Embrich kaotas aga Lõuna-Korea passiga Hyuna Shinile 11 : 15.

Alustuseks ungarlanna Emese Szasz-Kovasci 15 : 8 alistanud Katrina Lehis koperdas 32 parima seas niisamuti Isola vastu. Tervet matši juhtinud 26aastane eestlanna mängis 10 : 6 edu maha, Lehis juhtis veel 12 : 11 ja 13 : 12, kuid seisult 14 : 14 tegi otsustava torke vastane.

Katrina Lehis Foto: Tiina Kõrtsini

Beljajeva alistas avaringis Itaalia koondislase Mara Navarria 15 : 10. Tema kaks järgmist matši olid sarnaste stsenaariumitega. Poolatari Ewa Trzebinska vastu oli tablool viigiseis 6 : 6 ning varem kaks eestlannat alistanud Isola vastu skoor 5 : 5, kuid kohtumise lõppudes oli Beljajeva väga kindel. Trezebinska alistus torgetega 15 : 8 ja Isola 15 : 7.

Veerandfinaalis kohtus Beljajeva Lõuna-Korea epeenaise Injeong Choiga. Esimene kolmandik läks eestlannal täiesti aia taha, sest ta jäi  0 : 6 kaotusseisu ning sealt ei õnnestunudki ennast tagasi võidelda. Choi võttis võidu numbritega 15 : 8.

Beljajeva sai Kaasani MK-etapil 8. Lehis 17., Kirpu 10., Embrich 21. ja Zuikova 53. koha.

Tänane võistlus mängis rolli ka olümpiapiletite jagamisel. Kui naiskond peaks Kaasanis kindlustama Tokyo pääsme, pääsevad olümpia individuaalturniirile Eesti edetabeli kolm paremat ja neljas lööb kaasa vaid naiskonnavõistluses. Kaasani MK-etapi tulemuste põhjal läks Beljajeva Embrichist mööda ning just tema saaks olümpial rajale.

Kui tiimina Tokyosse ei jõuta, pääseb olümpiale maksimaalselt üks eestlanna, kui edetabeli esimene kindlustab koha enne OMi toimuvale Euroopa kvalifikatsiooniturniirile.

11:51
Eigo Kaljurand

Kahju. Choi oli väga kindel ja võttis võimsate röögatuste saatel 15 : 8 võidu. Eestlannade tänane tööpäev on läbi, kuid kõige olulisem ehk võistkonnavõistlus ootab ees järgmise nädala alguses.

11:49

Esimesel kolmandik läks Beljajeval täiesti aiataha, sest ta jäikiiresti  0 : 6 kaotusseisu. Ehhki edasi eestlanna natuke kogus ennast, siis Choi alustab otsustavat kolmandikku 10 : 5 edus. Kas Beljajeva suudab ennast tagasi võidelda?

11:31

Beljajeva vastaseks on korealanna Injeong Choi, kes alistas kaheksandikfinaalis Aleksandra Jarecka 15 : 12.

10:57

Beljajeva matši videopilti näeb siit. Tema veerandfinaal algab kell 11.30

10:54

Hästi! Beljajeva jäi  Federica Isola vastu küll kiiresti 0 : 3 taha, kuid suudis teisel kolmandikul jõuda 5 : 5 viigini. Otsustav kolmandik kuulus juba täielikult Beljajevale, kes võitis matši 15 : 7.

Veerandfinaalis läheb eestlanna kokku Aleksandra Jarecka (Poola) ja Injeong Choi (Lõuna-Korea) vahelise kohtumise võitjaga.

10:28

Avaringis 15 : 5 Haertdinova alistanud Kirpu läks 32 parima seas kokku meie idanaabri Julia Litšaginaga. Kahjuks teisest venelannast Kirpu jõud üle ei käinud ning 28aastane eestlanna kaotas matši 13 : 15.

Kuna Embrich kaotas samal ajal 11 : 15 Lõuna-Korea passiga Hyuna Shinile, siis vaid poole tunniga kukkus kolm Eesti koondislast mängust ning ainsana jätkab võistlust Beljajeva.

10:23

Valus! Itaalia koondislane Federica Isola, kes lülitas konkurentsist Zuikova, sai saatuslikuks ka Lehisele.

26aastane Lehis valitses enamikku matši, kui juhtis 10 : 6 ja 11 : 8. Ka kohtumise viimastel hetkedel oli eestlanna veel silmaga ees (12 :11 ja 13 : 12), kui Isola näitas sisu ning 14 : 14 seisult tegi just tema otsustava torke, millega lülitas Lehise konkurentist.

Isola võib täna eesti keele üsna selgeks saada, sest ka kolmandas ringis läheb ta kokku meie vehklejaga.

10:04

Julia Beljajeva pääses 16 parima sekka, kui alistas Ewa Trzebińska 15 : 8. Sealjuures algas matš väga tasavägiselt, kuid seisult 6 : 6 eestlanna poolatarile enam võimalust ei pakkunud.

Järgmises ringis läheb Beljajeva kokku Lehise ja Isola vahelise matši võitjaga.

09:30

Viiest eestlannast pääses 32 parima sekka neli. Katrin Lehis alistas ungarlanna Emese Szasz-Kovasci 15 : 8, Irina Embrich prantslanna Caroline Vitalise 15 :12, Julia Beljajeva itaallanna Mara Navarria 15 : 10 ning Erika Kirpu venelanna Polina Haertdinova 15 : 5.

Konkurentsist langes aga Veronika Zuikova, kes tunnistas itaallanna Federica Isola 15 : 11 paremust.