Jalgpall

VANGERDUSED: meeste koondisega ühinevad neli mängijat, nimekirjas ka potentsiaalsed debütandid Paskotši ja Vaštšuk 

Toimetas Eigo Kaljurand, 21. märts 2021 11:41
Mihkel AksaluFoto: Martin Ahven
Meeste koondisega liituvad eelseisvateks mängudeks Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa ning potentsiaalsed debütandid Maksim Paskotši ja Bogdan Vaštšuk.

Tervislikel põhjustel jäävad koondisest eemale Taijo Teniste, Martin Miller, Markkus Seppik ja Markus Soomets. Juba varem oli teada, et eneseisolatsiooni tõttu saavad kõige varem alates kolmapäevast liituda Henrik Ojamaa, Märten Kuusk ja Matvei Igonen. Kuna Eesti koondise kodumäng Tšehhiga peetakse Poolas, siis liituvad need kolm mängijat võimalusel alates neljapäevast Minskis.

Seoses koroonaviirusest tingitud reisipiirangutega osalevad Karol Mets ja Erik Sorga mängudes Tšehhi ja Valgevenega ning naasevad seejärel koduklubi juurde.

Eesti koondis võõrustab Tšehhit Poolas Lublin Arenal 24. märtsil kell 21.45. Valgevenega mängime võõrsil 27. märtsil kell 19. Maavõistluses Rootsiga kõlab avavile 31. märtsil kell 18.45. 

Samal teemal

Eesti koondise koosseis:

Väravavahid
Mihkel Aksalu (07.11.1984) – Paide Linnameeskond 45/0
Karl Jakob Hein (13.04.2002) – Londoni Arsenal (ENG) 6/0
Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Flora 4/0
Karl Andre Vallner (28.02.1998) – Tallinna FCI Levadia 0/0

Kaitsjad
Karol Mets (16.05.1993) – Al-Ettifaq (KSA) 65/0
Nikita Baranov (19.08.1992) – Karmiotissa (CYP) 43/0
Artur Pikk (05.03.1993) – Diosgyöri VTK (HUN) 41/1
Joonas Tamm (02.02.1992) – FC Desna (UKR) 38/3
Michael Lilander (20.06.1997) – Tallinna FC Flora 7/0
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 6/0
Hindrek Ojamaa (12.06.1995) – Paide Linnameeskond 5/0
Henri Järvelaid (11.12.1998) – Vendsyssel FF (DEN) 4/0
Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora 3/0
Maksim Paskotši (19.01.2003) – Tottenham Hotspur (ENG) 0/0

Poolkaitsjad ja ründajad
Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 125/25
Henri Anier (17.12.1990) – Paide Linnameeskond 65/13
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Tallinna FC Flora 44/1
Sergei Mošnikov (07.01.1988) – Paide Linnameeskond 35/2
Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora 32/6
Mattias Käit (29.06.1998) – NK Domžale (SVN) 31/5
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FCI Levadia 24/3
Vladislav Kreida (25.09.1999) – Helsingborgs IF (SWE) 9/0
Rauno Alliku (02.03.1990) – Tallinna FC Flora 8/0
Erik Sorga (08.07.1999) – D. C. United (USA) 8/1
Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – MFK Karvina (CZE) 7/0
Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora 2/0
Bogdan Vaštšuk (04.10.1995) – Tallinna FCI Levadia 0/0

Peatreener: Thomas Häberli
Abitreenerid: Norbert Hurt, Andres Oper
Väravavahtide treener: Mart Poom
Kehalise ettevalmistuse treener: Michael Müller
Videoanalüütik: Ants Jaakson
Arst: Kaspar Rõivassepp
Füsioterapeudid: Helvis Trääder, Priit Lehismets, Marius Unt
Mänedžer: Miko Pupart

Eesti meeste koondise mängud 2021:

24.03 Eesti – Tšehhi, Lublin Arena (MM-valikmäng)
27.03 Valgevene – Eesti (MM-valikmäng)
31.03 Rootsi – Eesti (maavõistlus)
01.06 Leedu – Eesti (Balti turniir)
04.06 Soome – Eesti (maavõistlus)
10.06 Eesti – Läti (Balti turniir)
02.09 Eesti – Belgia, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
05.09 Eesti – Põhja-Iirimaa, A. Le Coq Arena (maavõistlus)
08.09 Wales – Eesti (MM-valikmäng)
08.10 Eesti – Valgevene, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
11.10 Eesti – Wales, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
13.11 Belgia – Eesti (MM-valikmäng)
16.11 Tšehhi – Eesti (MM-valikmäng)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee