Vormel 1

Vormelimaailmas liigub Jüri Vipsi tulevikku silmas pidades väga oluline kõlakas 

Toimetas Kaspar Koort, 24. märts 2021 11:22
Jüri Vips Red Bulli vormeli roolis.Foto: Zuma Press / Scanpix
Vormel 1 ringkondades levivate kuulujuttude kohaselt on praegu Alpha Tauri tiimi kuuluv Pierre Gasly olnud ühenduses Alpine'i meeskonna bossidega, teemaks tema võimalik siirdumine 2022. aastaks sellesse Prantsusmaa tiimi. Taoline asjade käik võiks tulla kasuks ka meie vormelitalendile Jüri Vipsile.

Nimelt on Alpha Tauri Red Bulli sõsartiimiks. Red Bulli noorteprogrammi kuulub aga teatavasti ka Vips, kes tänavusel hooajal kihutab vormel 2 sarjas. Kui järgmisel hooajal peaks Alpha Tauris koht vabanema, siis võiks olla just meie mees – muidugi ka eeldusel, et hooaeg F2-s kulgeb edukalt – olla tõsine pretendent antud kohale.

Siiski tuleb rõhutada, et tegemist on kõigest kuulujuttudega, seda enam, et Gasly lepinguga seotud asjaolud olevat sellised, mis tegevat tiimivahetuse pigem keeruliseks.

Siiski olevat just prantslane praegu Alpine'i jaoks kõige ihaldatumaks piloodiks, juhul kui nende meeskonnas koht vabaneb. See sõltuvat aga ka sellest, kuidas läheb F2-s kihutavatel Alpine'i akadeemiasse kuuluvatel sõitjatel.

Tänavu esindavad Alpine'i Fernando Alonso ja Esteban Ocon, Gasly meeskonnakaaslaseks Alpha Tauris on aga noor jaapanlane Yuki Tsunoda, kes sarnaselt Vipsile kuulub Red Bulli akadeemiasse. Red Bulli F1 meeskonna pilootideks on algaval hooajal Sergio Perez ja Max Verstappen.

Samal teemal

10.03.2021
Vips kihutas Bahreinis välja päeva kolmanda aja
08.03.2021
Jüri Vips tuli hooajaeelsel testimisel kaks korda esiviisikusse
15.01.2021
Selgus Eesti vormel 1 lootuse Jüri Vipsi tulevik!