Talisport

Aleksandr Selevko pääses MMil viimasena vabakavasse (2)

Toimetasid Kadi Parts ja Mihkel Talivee, 25. märts 2021 15:40
Aleksandr Selevko.Foto: JONATHAN NACKSTRAND/Scanpix
Stockholmis toimuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel sai Aleksandr Selevko meeste lühikavast 24. koha ning pääses viimasena edasi vabakavasse.

19aastane eestlane tegi tänase kava USA räppari Yung Joc muusikapala „Bout it“ instrumentaalversiooni järgi. Kava alguses tegi Selevko kolmekordse lutz’u, mis võistlust kommenteerinud treeneri Liina-Grete Lilenderi sõnul oli puhtalt sooritatud. Puhtast sooritusest hoolimata oleks sellest hüppest oodatud neljakordset hüpet.

Samal teemal

Seejärel tegi Selevko puhtalt ka kolmekordse axel’i, kuid paraku kaskaadi ehk kahe järjestikuse hüppe puhul suutis eestlane teha vaid kaks kahekordset ning see polnud Lilenderi sõnul MMi reeglite järgi lubatud. Sinna läks kaduma suur hulk punkte ning kokkuvõttes jäi eestlase saagiks 70,74 silma.

„Eks treener ja sportlane teavad ise paremini, aga võib-olla oleks pidanud lühikavas riskima kergema neljakordse hüppe, mitte lutz’uga,“ nentis Lilender eestlase etteaste järel. „Neljakordse harjutamise aega jäi siin võistlustel ka väheks ning samuti jäi väheks kogemust. Samas kolmene aksel oli hästi sooritatud, samuti piruetid, ning sammude reast sai ta kirja taseme neli. Seega igalt poolt mujalt korjas ta maksimumi, ainult mitte hüpetelt,“ lisas kogenud iluuisutamise treener.

Kuigi eestlase esitus ei kulgenud veatult, ebaõnnestusid mõned konkurendid veelgi rohkem. Tunamullusel MMil pronksmedali võitnud ameerklane 2019. Vincent Zhou teenis lühikavas 70,51 silma, jäädes isiklikule tippmargile alla 39,87 punktiga. 

Lühikava 24 paremat / laupäevase vabakava stardinimekiri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee