MIDAGI IKKA: Rauno Sappinen (vasakul) edestab Tšehhi kaitsjat Ondrej Kudelat ja avab mänguskoori. Kuigi endale lubati lüüa kuus väravat, on just Sappineni ja Henri Anieri tabamused need, mis Tšehhiga mängust positiivse poole pealt kaasa võtta.Foto: AFP/Scanpix
26. märts 2021, 07:38

Eesti alustas MM-valiksarja 2 : 6 kaotusega Tšehhile.

Kohalikud vutikorüfeed räsitud jalgpallikoondisest: masenduseks ega leinaseisakuks ei ole põhjust

Ühe positiivse koroonaproovi tõttu sõna otseses mõttes viimasel minutil kokku klopsitud Eesti jalgpallikoondis alustas 2022. aasta MMi valiksarja Poolas Lublinis 2 : 6 kaotusega Tšehhile. Juba homme seisab Minskis ees matš Valgevenega, kelle vastu tavaolukorras võiks ehk punktegi loota. Kuidas sellises keerulises seisus hoida meeskonna võitlusvaimu ning mil moel matšiks valmistuda, et skoor tablool rõõmustavam oleks?

Eesti koondis haaras tšehhide vastu 12. minutil Rauno Sappineni väravast eduseisu ning 86. minutil skooris Henri Anier, ent nende tabamuste vahele mahtus paraku ka kuus vastaste kolli. Sellest hoolimata toonitasid koondise endine peatreener Tarmo Rüüti ning eksmängijad Raio Piiroja ja Tarmo Kink just Sappineni ja Anieri väravate moraalset tähtsust.