Nõmme Kalju (mustas).Foto: Stanislav Moshkov
25. märts 2021, 21:46

Nõmme Kalju eurolootus purunes tõelise põnevusmängu järel

Viljandi Tulevik alistas Eesti karikavõistluste veerandfinaalis lisaajale läinud kohtumises tulemusega 2 : 1 Nõmme Kalju ning kustutas ühtlasi nende eurolootuse.

Kalju jäi 30. minutil vähemusse, kui punase kaardi teenis ründaja Aleksandr Volkov.

Tallinnas Sportland Arenal toimunud kohtumises läks Viljandi matši 67. minutil juhtima, kui Herol Riiberg saatis palli otse nurgalöögist väravasse. Üleaja neljandal minutil viigistas mänguseisu valgevenelane Mihhail Babitšev, virutades Kalju viimasel rünnakul 25 meetrilt nahkkera otse ristnurka ning viies sellega matši lisaajale.

Võiduvärava lõi 113. minutil Nigeerlane Ganiu Atanda Ogungbe, kes jõudis esimesena Riibergi karistuslöögist teele saadetud tsenderduseni.

Poolfinaalis läheb Viljandi vastamisi FCI Levadiaga, teises paaris selgitavad finalisti FC Flora ja Narva Trans.

Eelmisel aastal meistriliigas neljanda kohaga piirdunud Kalju ainus šanss europääsme teenimiseks olnuks karikavõit. Lisaks jäädakse nüüd ilma rahasummast, mis UEFA Euroopa konverentsi liigasse (UECL) pääsemisega kaasneb.