Spordivaria

Hiljuti koroonat põdenud Raul Must naasis võistluspausilt veenva võiduga 

Toimetas Kaspar Koort, 26. märts 2021 14:51
Raul Must.Foto: Martin Ahven
Poolas toimuval International Challenge kategooria sulgpalliturniiril alustasid Eesti mängijad põhiturniiri edukalt.

Meeste üksikmängus kohtus Raul Must (BWF 84.) Serbia mängija Luka Miliciga (BWF 191.), kes pääses põhiturniirile läbi kvalifikatsiooni. Jaanuaris koroonat põdenud Must, kes naasis pärast pikka pausi taas rahvusvahelisele sulgpalliareenile, leidis kohe oma mängu, minnes juhtima 8 : 3. Lõpuks võitis ta esimese geimi 21 : 12.

Samal teemal

Teises geimis pakkus Serbia kolleeg rohkem vastupanu ja punkt-punkti mängus mindi pausile serblase eduseisus 11 : 10. Pärast väikest nõupidamist treeneriga suutis Must teha spurdi ja läks juhitma 19 : 12.

Milic osutas veel vastupanu, kuid pärast 27 minutit oli Must kindlustanud võidu seisuga 21 : 12, 21 : 16. Järgmises ringis tuleb Mustal võita Malaisia esindajat Iskandar Zulkarnaini (BWF 96.), et tagada pääs veerandfinaali.

Naiste üksikmängus teist asetust omav Kristin Kuuba (BWF 54.) mängis kindlalt üle Ungari mängija Vivien Sandorhazi (BWF 183.). Esimeses geimis oli viimane viigiseis 4 : 4, pärast mida läks Kuuba oma teed ja võitis esimese geimi veenvalt 21 : 13.

Teises geimis suutis ungarlanna püsida mängus geimi esimeses pooles, kuid siis jõud rauges ja Eesti esireket vormistas võidu tulemusega 21 : 13, 21 : 11. Veerandfinaali pääsemiseks tuleb Kuubal alistada Hispaania mängija Beatriz Corrales (BWF 135.).

Esimeste eestlastena täna platsile läinud Mihkel Laanes ja Helina Rüütel (BWF 141.) alistasid segapaarismängus kolmes geimis Poola paari Adam Szolci ja Plawecka.

Esimene geim möödus ülimalt tasavägiselt. Laanesel ja Rüütlil oli seisul 22 : 21 kasutada geimpall, aga seda ei realiseeritud. Nõnda võitis poolakad esimese geimi 24 : 22.

Teine geim algas eestlaste jaoks hästi, kui mindi ette 8 : 4, kuid paar minutit hiljem oli tablool seis 9 : 9 ja pausile läks Eesti paar eduseisus 11 : 9. Pärast pausi hoidsid eestlased ohje enda käes ja geim võideti seisuga 21 : 18.

Otsustavas geimis dikteerisid mängu Laanes ja Rüütel ning sammusid 16 parema sekka tulemusega 22 : 24, 21 : 18, 21 : 15. Järgmises ringis kohtutakse Taani paariga Oscar Sunekær - Simona Pilgaard.

Õhtul asuvad veerandfinaali pääsu püüdma ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus, nende vastased tulevad kas Rootsist või Poolast.

Kvalifikatsiooniringidest ükski Eesti mängija põhiturniirile ei pääsenud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee