Anett Kontaveit.Foto: Reuters/Scanpix
27. märts 2021, 08:51

Kontaveit alistas kolmes setis rumeenlanna ning edenes Miamis järgmisesse ringi

Eesti esireket Anett Kontaveit alistas Miami tenniseturniiri teises ringis tulemusega 6 : 3, 4 : 6, 6 : 3 rumeenlanna Sorana Cirstea (WTA 66.).

Eestlanna asus avasetti 3 : 1 juhtima, ent kaotas siis oma pallingugeimi ning lasi vastasel viigistada. Seejärel võitis Kontaveit aga kolm geimi järjest ning ühtlasi ka seti.

Teises setis õnnestus Cirsteal seisul 4 : 3 eestlanna serv murda. Kontaveit võitis küll järgmise geimi, ent seejärel kaotas oma servigeimi ning sellega koos ka seti 4 : 6.

Otsustavas setis läks eestlanna 4 : 0 juhtima, kaotas siis kolm geimi järjest, kuid suutis lõpuks Cirsteast siiski jagu saada.

Kontaveit lõi ühe serviässa vastase kolme vastu ja tegi kaks topeltviga, Cirsteal kogunes neid neli.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.), kes allistas eile tulemusega 6 : 4, 6 : 1 Briti tennisisti Katie Boulteri (WTA 319).

25aastase Mertensi vastu on Kontaveit varasemalt mänginud kolm korda. 2017. aastal jäi eestlanna Šveitsis peale tulemusega 7 : 5, 6 : 7 (2), 6 : 1, kuid aasta hiljem ja tunamullu kaotas ta belglannale nii Hiinas kui ka Austraalias tulemusega 3 : 6, 1 : 6.