Toimetas Mihkel Talivee, 27. märts 2021 09:52
Tara Davis.Foto: USA TODAY Sports / Scanpix
USAs Texases osariigis Austinis toimuval kergejõustikuvõistlusel on tehtud mitu säravat tulemust. Tara Davis püstitas kaugushüppes tulemusega 7.14 (tuul +1,0 m/s) maailma hooaja tippmargi.

Resultaat tähistab ka üliõpilasliiga NCAA rekordit, mis seni kuulus 6.99ga legendaarsele Jackie-Joyner Kerseele.

21aastane Davis ei saanud kahel esimesel katsel tulemust kirja, hüppas seejärel esmalt isiklikuks rekordiks 6.97 ning seejärel oma võidutulemuse. Viimasest kahest katsest ameeriklanna loobus.

Davis näitas suurepärast vormi ka sisehoojal, kui tuli 6.93ga üliõpilasliiga NCAA meistriks. Seejuures enne käimasolevat hooaega oli tema isiklikuks tippmargiks veel 6.73.

Austinis sündis maailma hooaja tippmark ka 100 meetri jooksus, kus 23aastane ghanalane Benjamin Azamati läbis tänavu esimese mehena distantsi alla 10 sekundiga – 9,97. Aeg tähistab ka uut Ghana rekordit. Oma isiklikku tippmarki parandas sprinter suisa 35 sajandikuga.

Teivashüppaja Eerik Haamer, kes NCAA meistrivõistlustel Eesti U23 vanuseklassi rekordi 5.60ga neljandaks tuli, sai oma välishooaja avastardil kirja 5.50, mis andis viienda koha. Väljas polegi ta varem nii kõrgele hüpanud. Võistluse võitis 5.80ga KC Lightfoot.