Terrance Laird (kollases).Foto: USA TODAY Sports / Vida Press
Kergejõustik
28. märts 2021, 09:49

VIDEO | Ameerika sprinter jooksis vägeva maailma hooaja tippmargi (1)

Sel nädalavahetusel USAs Texases Austini linnas toimunud kergejõustkuvõistlusel tehti suurepäraseid tulemusi ka eile õhtul. 22aastane Terrance Laird jooksis 200 meetris välja maailma hooaja tippmarki tähistava aja 19,81 (tuul +0,8 m/s).

Tegu on ka noormehe isikliku rekordiga – varem polnud ta määrustepärastes tingimustes poolt staadioniringi alla 20 sekundiga läbinud. Louisiana osariigi ülikooli esindav ameeriklane sai kindla võidu, edestades teisena lõpetanud Devon Achanet (20,31) poole sekundiga. Kõigi aegade edetabelis tõusis Laird jagama 29. kohta.

Meeste 100 meetri jooksu võitis Ronnie Baker samuti maailma hooaja tippmargiga, saades ajaks 9,94 (+1,4). Lõuna-Aafrika Vabariigis jooksis eile Akani Simbine samuti staadionisirge alla 10 sekundiga – 9,99. Protokolli märgiti seejuures vastutuul 3,0 m/s (!).

Austinis sündisid maailma hooaja tippmargid veel ka meeste 400 m jooksus, kus Bryce Deadmon läbis staadioniringi 44,62ga, ja naiste 200 m distantsil, kus Gabrielle Thomase võiduajaks märgiti 22,17. Ning meeste 110 m tõkkejooksus, mille võitis 13,22ga Damion Thomas.