Kristo Voika jäi küll Soome liiga veerandfinaalist eemale, ent hindas hooaja Helsingi IFK särgis rahuldavaks.Foto: FSC Media/RFL
Käsipall
29. märts 2021, 10:35

Eesti käsipallurid viskasid välismaal 69 väravat

Hooaja edenedes muutuvad mängud tähtsamaks ja tasavägisemaks – seda tunnistasid eelmisel nädalal peaaegu kõik välismaal leiba teenivad Eesti käsipallurid. Seitsme päevaga kokku 69 väravat visanud eestlaste osalusel peetud 15 kohtumisest koguni kümme lõppes ühe võistkonna ühe- või kaheväravalise paremusega, kirjutab portaal Handball.ee.

Soomes lõppes Eesti pallurite hooaeg sel korral varakult. Eelmisel nädalal jäid meistrisarja veerandfinaalseerias kaotajaks nii Kristo Voika kui ka Ott Varik. Poolfinaali edenes siiski Helsingi Dicken, kus abitreeneriks Valdar Noodla. Dicken alistas kindlalt Voika koduklubi Helsingi IFK, olles kahes mängus parem 36:14 (18:4) ja 34:22 (18:16).

HIFK-i suurte kaotuste üheks põhjuseks oli kindlasti meeskonna parima snaipri Voika puudumine. "Loobusin veerandfinaalidest perekondlikel põhjustel – detsembris sündinud imearmas pisitüdruk vajas mind kodus. Olles nüüd nädala temaga kodus veetnud, saan aru, et tegin õige otsuse," sõnas tänavu Soomes 107 väravat kõmmutanud Voika.

"Hooaeg HIFK-iga oli minu jaoks isegi pisut üllatav. Ei oodanud, et olen skoorimises Soome liiga tipus. Samas oli see veidi kasutu, sest paljudes mängudes jäi ikka paar väravat võidust puudu. Hindan hooaja kokkuvõttes rahuldavaks. Nüüd pärast väikest puhkust alustan treenimist, et olla koondisemängudeks Austria ja Saksamaa vastu vormis," sõnas Voika.

Varik oli Siuntio IF-i särgis heas hoos, visates kolme mänguga veerandfinaalseerias 20 väravat. SIF jäi aga mängudega 1:2 alla põhiturniiri tagapool lõpetanud Grankulla IFK-le. Otsustav kohtumine kaotati laupäeval kodusaalis 29:32 (14:19), hooajaga 102 väravat visanud Varik sai kirja kaheksa tabamust.

Magusa võidu noppis Rumeenia meistrisarjas Bukaresti Steaua, alistades ACS HC Buzau 28:27 (14:14). Viimast minutit kaotusseisus alustanud pealinlaste võiduvärava viskas Nemanja Grbovic koos lõpusireeniga. Martin Johannson sai Steaua särgis protokolli ühe tabamuse.