Talisport

Kunstlikust koomast välja toodud Norra suusahüppeäss tundis ema ja kallima ära (2)

Ohtuleht.ee, 29. märts 2021 11:37
Daniel-Andre Tande.Foto: Reuters/Scanpix
Planicas lennumäe maailmameistrivõistlustel kohutavalt kukkunud Norra suusahüppaja Daniel-Andre Tande seisundi kohta laekus täna uus ja rõõmustav teave.

Norra suusaliidu andmetel on olümpiavõitja ja neljakordse maailmameistri taastumine ööl vastu esmaspäeva ja varahommikul sujunud kiiduväärselt.

"Daniel on nüüd ärkvel ja hingab iseseisvalt. Ta ühendati ventilaatori küljest lahti kell kuus hommikul ja kõik on sujunud hästi. Perekond on koos temaga. Ta saab nendega vestelda,“ rääkis Norra suusahüppekoondise arst Guri Ranum Ekås pressiteate vahendusel.

Tande kukkus neljapäeval Planicas väga karmilt ja ta viidi kunstlikku koomasse. 27aastane sportlane toimetati helikopteriga Sloveenia pealinnas asuvasse Ljubljana ülikooli haiglasse.

"Ta liigutab ja reageerib kõnele. Ärkamisprotsess on veel lapsekingades, kuid Sloveenias tema eest hoolitsevad meditsiinitöötajad on edusammudega väga rahul,“ lausus Ekås.

Tande kallim ja ema saabusid Ljubljanasse pühapäeval. "Ta on rääkinud oma ema ja sõbrannaga. Ta tunneb nad ära, nii et kõik on hästi," jutustas Norra meeskonna boss Clas Brede Bråthen NRK-le.

Mägikotkal murdus kukkumise tõttu rangluu ja tema teine kops on tursunud. Hea uudis on see, et norralasel ei ole näiteks selgroo- ega kaelavigastust.

Samal teemal

28.03.2021
HEA UUDIS! Ülimalt kohutava kukkumise üle elanud olümpiavõitja seisund on stabiilne
25.03.2021
VIDEO | Lennumäel hirmsalt kukkunud olümpiavõitja pandi koomasse