Lätlaste külakuhi pärast Davis Ikaunieksi viigiväravat.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Kaspar Koort 31. märts 2021 08:27
2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste Euroopa valiksarjas peeti eile õhtul kümme kohtumist. E-grupis, kuhu kuulub ka Eesti, tümitas Belgia Valgevenet koguni 8 : 0.

Belglased lõid mõlemad poolajal neli väravat ning skoori tegid kuus erinevat meest. Kaks tabamust kanti Hans Vanakeni ja Leandro Trossardi nimele, lisaks said jala valgeks Michy Batshuayi, Jeremy Doku, Dennis Praet ja Christian Benteke.

Teises E-grupi matšis alistas Wales 1 : 0 Tšehhi. Võiduvärava lõi 82. minutil Daniel James. Seejuures lõpetasid mõlemad meeskonnad mängu kümnekesi: 49. minutil eemaldati Tšehhi poolelt Patrik Schick ja 77. minutil tabas sama saatus Walesi meest Connor Robertsit.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mänguõhtu üllatajateks olid Küpros, kes suutis H-grupis 1 : 0 üle mängida Sloveenia ning Läti, kes võitles G-grupis võõrsil välja 3 : 3 viigi Türgi vastu. Seejuures jäid lätlased juba teisel minutil kaotusseisu ning olid taga 1 : 3, kuid tänu Davis Ikaunieksi 79. minuti viigiväravale saadi punkt kätte.

A-grupis jäi eelmises voorus skandaalsel kombel võidust ilma jäetud Portugal Luksemburgi vastu küll kaotusseisu, ent lõpuks võeti siiski 3 : 1 võit. Lisaks maitses A-grupis võidurõõmu ka Serbia.

G-grupis olid võidukad Holland ja Norra ning H-grupis Horvaatia ja Slovakkia.