Jalgpall

BLOGI | Eesti jalgpallikoondis kaotas võõrsil Rootsile, Zlatan platsile ei pääsenud 

Eigo Kaljurand, 31. märts 2021 20:43
Eesti koondislased vaatamas, kuidas pall veereb Marcus Bergi (number 9) löögist väravasse.Foto: EPA/Scanpix
Eesti jalgpallikoondis kaotas kolmapäeval maavõistlusmängus Rootsile 0 : 1. Mängu käiguga on võimalik tutvuda allolevas blogis.

Stockholmis toimunud matši algus polnud Eestile paljulubav, sest juba neljandal minutil läksid võõrustajad 1 : 0 ette. Henrik Pürg jäi kasti äärel duellis alla Robin Quaisonile, kelle terava nurga alt tehtud löögi Matvei Igonen tõrjus, aga värava eest lükkas palli tühja võrku 34aastane Marcus Berg.

Kuigi Rootsi jätkas domineerimist ka edasi, siis rohkem kolle ei löödud ning kodumeeskond sai napi võidu. Kahjuks jäi Eesti kaitsjatel madistamata ka Zlatan Ibrahimoviciga, kes vaatas kohtumist pingilt.

Rootsi – Eesti 1 : 0 (1 : 0)

4. Berg

Eesti koondis: Matvei Igonen; Sander Puri, Maksim Paskotši, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Michael Lilander (88. Karl Rudolf Õigus); Bogdan Vaštšuk (88. Mark Oliver Roosnupp), Konstantin Vassiljev, Markus Poom (88. Andre Frolov); Robert Kirss (77. Rauno Sappinen), Henri Anier.

20:35
Eigo Kaljurand

Pealelöögid jäi lõpuks Rootsile 18 : 6.

20:34
Eigo Kaljurand

Läbi! Rootsi võitis mängu 1 : 0. Optimist ütleks, et maailma 20. riigi vastu igati tubli tulemus ning parema õnne puhul võinuks viigi välja pigistada. Pessimist pööraks tähelepanu sellele, et Eestil polnud ühtegi väga reaalset väravavõimalust.

20:32
Eigo Kaljurand

Märten Kuusk üritas "vannat" ehk vajutas paarikümnelt meetrilt peale. Vastupidiselt endisele Flora legendile, praegune Flora tähtmängija ei suutnud lööki raami suunata.

20:31
Eigo Kaljurand

Mängule anti kaks lisaminutit. Kas Eesti suudab siit viigi välja pigistada?

20:29
Eigo Kaljurand

Veerandvõimalusi on kukkunud mõlemale poole, kuid Rootsil ega Eestil väga häid olukordi pole sülle kukkunud. Eesti tegi korraga lausa kolm vahetust, kui murule jooksid Õigus, Frolov ja Raudsepp ning välja tulid Poom, Lilander ja Vaštšuk. Personaalselt oleksin oodanud vahetusi natuke varem, sest mängida on jäänud veel mõned minutid.

20:18
Eigo Kaljurand

Nii ongi, Kirss välja ja Sappinen sisse. Viiv enne sai kohtunikult kollase Anier.

20:16
Eigo Kaljurand

Kirss üritas paarikümnelt meetrilt, aga löök jäi nõrgaks ning läks ka mööda. Eeldatavasti pääseb Levadia ründaja peagi puhkama, sest platsile on tulemas Sappinen.

20:14
Eigo Kaljurand

Kirsilt väga kenad liigutused, kui saatis pettega kaks meest kohvile ja kolmas rootslane pidi eestlase veaga maha võtma. Kostja üritas karistusala nurgast peale lüüa, kuid sooritusele jäi rootslane ette. Kulusevski jõudis jätkuolukorrast kiirrünnakusse ja Pürg võttis ründaja maha, millega teenis kollase.

20:10
Eigo Kaljurand

Matši on mängitud 70. minutit, kuid Eesti pole vahetusi teinud. Tegelikult võiks ju värkseid jalgu platsile tuua, sest kaotada pole varsti enam midagi.

20:08
Eigo Kaljurand

Kulusevski oli taas aktsioonis, kui leidis sööduga Karlssoni, kes suutis kümnelt meetrilt palli väravast mööda suunata. Pealelöögid Rootsile juba 16 : 1.

20:06
Eigo Kaljurand

Kulusevski näitas kiiresti oma oskusi, kui keeras kaitsjast mööda ning vajutas karistusala joonelt vasakuga ristnurga suunas. Eestlaste õnneks läks pall siiski selgelt mööda.

20:04
Eigo Kaljurand

Rootsi tegi esimese vahetuse, millest eestlaste elu lihtsamaks ei lähe, sest platsile tuleb 20aastane Torino Juventuse täkk Dejan Kulusevski. Puhkama läks seni ainsa värava autor Berg.

20:02
Eigo Kaljurand

Eesti on paremini mängu saanud, kui paaril korral on palliga jõutud vastase karistusala lähistele. Midagi ohtlikku pole olukordadest tekkinud, aga eestlased on märgatavalt särtsakamad.

Rootsi koondislane Sema korjas kollase, kui võttis äärel maha Kirsi. Kahjuks on Eesti standardid päris nukrad ka rünnakul...

19:53
Eigo Kaljurand

Matši esimese kollase võttis Kirss, kes tegi vea vastase otsajoone juures.

19:52
Eigo Kaljurand

Kuusk võttis karistusalast kahe meetri kaugusel maha Bergi, järgnenud karistuslöögi põrutas Karlsson müüri ning jätkuolukorras vajutas Cajuste üle.

19:49
Eigo Kaljurand

Teine poolaeg algas ja rootslased said nõksa enam kui minutiga ka pealelöögile, kuid Svanbergi kauge ürituse Igonen püüdis.

19:47
Eigo Kaljurand

Avapoolaja statistika:
Pallivaldamine 65 : 35 Rootsile
Pealelöögid 10 : 1 Rootsile
Vead viigis 7 : 7

Viskasin kiire pilgu Rootsi sarnasele otseblogile ja seal fännid halasid, et nende B-koondise ründajate finišeerimine ei kannata kriitikat. 

19:42
Eigo Kaljurand

Üks asi unus täiesti. Vilemehed tulevad täna Saksmaalt ning peakohtunik on Marco Fritz. Samas pole mehi pidanud mainima, mis peaks tähendama seda, et kohtunikud on oma tööga hästi hakkama saanud.

19:33
Eigo Kaljurand

Poolaeg. Esimesed 45 minutit kuulusid Rootsile ehk selles plaanis võib 0 : 1 seisuga rahul olla, kuid üldiselt midagi muud rõõmustavat polnud.

19:29
Eigo Kaljurand

Karlsson andis paremalt tsenderduse, kust Eesti kaistjaid suutis peaga ennetada... jep... Quaison, kuid pall sai tema peast riiveka. Selle rikošeti järel ei suutnud ka Berg nahkkera võrku suunata.

19:27
Eigo Kaljurand

Opaa, Eesti sai pealelöögi kirja. Poom riputas palli karistusalasse, kus see suunati värava suunas, aga pall lendas otse Rootsi väravavahi sülle.

19:19
Eigo Kaljurand

Kuuelt meetrilt sai löögile... jep... Quaison. Sellel korral ei pidanud Igonen sekkuma, sest pall veeres napilt mööda.

19:18
Eigo Kaljurand

Esimene pooltund on täielik Rootsi pidu, sest Eesti mõtestatud rünnakud vastase väljakupoolel saab ühe käe näppudel üles lugeda. Kuna kodusatsil on platsil puhanud mehed, siis äkki on eestlastel möödunud nädala matšid jalgade, sest väga palju praaki tehakse.

19:09
Eigo Kaljurand

Seni positiivne: Eesti suutis kaitses ühe standardolukorra klaarida
Seni negatiivne: Eesti ei suuda absoluutselt palli vallata ning üks rootslaste rünnak järgneb teisele

19:05
Eigo Kaljurand

Kaugelt oli taas ohtlik... jep... Quaison, aga Igonen võttis löögi ühe käega ära. Kui esimese 20 minuti põhjal peaks andma kohtumise parima mängija tiitli, siis vist poleks kahtlustki, et selleks on Ghana-Rootsi päritolu ründaja.

18:59
Eigo Kaljurand

Eesti jäi taas standardolukorras hätta, kui karistuslöögist pani Rootsi pehme kaarpalli kasti ning Starfelt sai üksi peaga proovida, kuid õnneks Kaasani Rubini keskkaitsja sooritus läks napilt raamidest mööda.

18:57
Eigo Kaljurand

Mainzi ründaja Robin Quaison oli taas aktsioonis, kuid Igonen suutis terava nurga alt tehtud löögi ära võtta ning õnneks teine pall jäi seekord eestlaste valdusesse.

18:55
Eigo Kaljurand

Eestil läks 9 minutit, et jõuda Rootsi kasti, kuid kahjuks rünnak sumbus. Aga seni on üsna tuim matš. Loodetavasti ei rikkunud kiire avavärav mängu ära...

18:51
Eigo Kaljurand

Ohjah.... Kellal tiksus ette neljas minut ja Rootsi läks juba 1 : 0 ette. Pürg jäi kasti äärel duellis alla Quaisonile, kelle terava nurga alt tehtud löögi Igonen tõrjus, aga värava eest lükkas palli tühja võrku 34aastane Marcus Berg.

18:46
Eigo Kaljurand

Pall on mängus!

18:42
Eigo Kaljurand

Meeskonnad on väljakul ja kuulavad tühjade tribüünide ees hümne.

18:36
Eigo Kaljurand

Millised võiksid olla koondise tänased eesmärgid? Eelkõige sooviks näha, et noored mängijad saaksid kaitses standardite kaitsmisega hakkama, sest seni on nendest olukordadest väga palju tuppa tulnud. Loomulikult on põnev vaadata, kuidas saab Paskotši hakkama kogenud ründajatega, kas (heas mõttes) pika palli ettepeksmine toimub ka Sappinenita ning mida suudavad wingbacki kohal Puri ja Lilander. 

18:14
Eigo Kaljurand

Soojenduseks võite lugeda, mida rääkisid koondise ajutine juhendaja Reim, täna ründes alustav Kirss ning Antonov eilsel pressikal:

17:47
Eigo Kaljurand

Kui keegi ootamatult vigastada pole saanud, siis Rootsi tuleb platsile järgneva 11 mehega:

 

Võrreldes Kosovo kohtumisega vahetatab Andersson välja kõik 11 meest, kuid algkoosseis on siiski tugev. Väravasuule asub 31aastane Kopenhaageni kollkipper Karl-Johan Johnsson, neljas kaitseliinis on Emil Kraft (Newcastle United, Inglismaa), Carl Starfelt (Kaasani Rubin, Venemaa), Joakim Nilsson (Bielefeldi Arminia, Saksamaa) ja Pierre Bengtsson (Vejle BK, Taani).

Mõnevõrra vähemkogenum on poolakaitsekvartett, kus enim koondisemänge (9) on Inglismaal Watfordis leiba teenival 27aastasel Ken Semal. Lisaks temale pääsevad platsile 21aastane Jens Cajuste (Midtjylland, Taani) ning temast aasta vanemad Mattias Svanberg (Bologna, Itaalia) ja Jasper Karlsson (Alkmaar AZ, Holland) .

Ründetuus Zlatan Ibrahimovic tegi eile vaid lühikese treeningu, kui ta oli murul vaid veerand tundi. Ehkki Milani fännidel läks pulss selle uudise peale lakke, sest kardeti 39aastase mehe vigastust, siis koondise juhendaja rahustas nad maha.

"Plaanis oligi, et ta liitub, sörgib natuke ja siis taastub. Aga ta on pingil," ütles Andersson pärast treeningut toimunud pressikonverentsil. Ründes alustab kohtumist Rootsi teine elav legend Marcus Berg (Krasnodar) ja Robin Quiason (Mainz 05).

17:44
Eigo Kaljurand

Tere, jalgpallisõbrad!

Mängu alguseni on umbes tunnike ja selgus Eesti koondis algkoosseis. Oodatult läheb Eesti mängule 3-5-2 formatsiooniga, kus suuri üllatusi pole. Võrreldes Valgevene valikmänguga saab paremal äärel võimaluse Sander Puri ning ründes asendab Rauno Sappineni Levadia mängumees Robert Kirss. Nagu Reim eile ütles, et väga suuri muudatusi ette ei võetud.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee