Makedoonlased Eljif Elmasi väravat tähistamasFoto: Reuters/Scanpix
1. aprill 2021, 09:12

VIDEO | Duisburgi ime: Põhja-Makedoonia jalgpallikoondis alistas MM-valikmängus Saksamaa, Armeenia juhib valikgruppi!

Jalgpalli maailmameistrivõitluste valiksarja Euroopa tsooni J-grupp on kolme vooru järel eriti põnev, kuna tegusid teevad eelmises Euroopa rahvuste liigas Eestiga samasse grupp kuulunud Armeenia ja Põhja-Makedoonia.

Põhja-Makedoonia sepistas Saksamaal Duisburgis peetud kohtumises oma jalgpalliajaloo kõige magusama tulemuse, kui alistas neljakordse maailammeistri Saksamaa 2:1.

Legendaarne Goran Pandev viis Põhja-Makedoonia avapoolaja lõpus juhtima, ent teise poolaja keskel Manchester City staar Ilkay Gündogan viigistas. 85.minutil viis Elif Elmasi makedoonlased taas juhtima ja hoolimata sakslaste survest jäi mänguseis muutumatuna.

Kuna J-grupis alistas Armeenia 3:2 Rumeenia, siis kolme vooru järel on seis intrigeeriv. Armeenia jätkab täisedu ehk üheksa punktiga, Põhja-Makedoonial ja Saksamaal on koos kuus, Rumeenial ja Islandil kolm ning Liechesteinil null punkti.

TEISED VALIKGRUPID:

B-grupp:

Kreeka - Gruusia 1:1, Hispaania - Kosovo 3:1

Tabeliseis: 1. Hispaania 7 punkti (3 mängust), 2. Rootsi 6 (2), 3. Kreeka 2 (2), 4. Gruusia 1 (3), 5. Kosovo 0 (2).